Podlasie. Ksiądz GWAŁCIŁ 14-latkę na plebanii

2018-03-01 6:00

Ta wiadomość poraziła mieszkańców wsi Wyszki na Podlasiu. Wikariusz miejscowej parafii został oskarżony o trzykrotne zgwałcenie 14-letniej dziewczynki. Zdaniem śledczych młody duchowny miał podstępem zwabiać nastolatkę na plebanię, tam rozbierać do naga i wykorzystywać seksualnie. Za ten haniebny czyn grożą mu co najmniej trzy lata za kratami.

Ksiądz Marcin Ł. (28 l.) ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie (woj. podlaskie). Święcenia odebrał latem 2016 r. i wkrótce potem został wikariuszem w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Wyszkach. Uczył też religii w miejscowej szkole.

- Przyjemny, miły, po prostu ludzki. Trudno uwierzyć, że mógł zrobić coś tak potwornego - mówi jedna z parafianek.

Do gwałtów miało dochodzić w maju i czerwcu ub.r. Już wtedy pełnomocnik prawny drohiczyńskiej kurii diecezjalnej zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez odrażającego wikariusza.

- Ksiądz Marcin wtedy nagle zniknął, bo podobno był ciężko chory. Ale dziwiło nas, że proboszcz nie modli się o jego zdrowie - opowiada parafianka.

Rychło wyszło na jaw, że powodem zniknięcia wikariusza nie była choroba. Po prostu decyzją biskupa młody ksiądz został odsunięty od funkcji kapłańskich i umieszczony w odosobnieniu w klasztorze.

Postępowanie w tej szokującej sprawie przez osiem miesięcy prowadziła Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. Śledczy ustalili, że wikariusz trzykrotnie zwabiał nastolatkę na plebanię, zamykał drzwi na klucz, rozbierał ją i gwałcił. Ksiądz usłyszał już zarzuty i wkrótce odpowie przed sądem. W parafii nie brakuje jednak głosów, że to nastolatka sama prowokowała duchownego. - Nie bronię księdza, ale krew nie woda, a taka małolata potrafi być bardzo wyzywająca - mówi jeden z parafian.

Zobacz także: Paskudne! Ksiądz potajemnie nagrywał nagie dziewczynki. Jego tłumaczenie SZOKUJE

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE