Ksiądz ukradł obraz parafiance na 17 lat!

2018-02-26 4:45

Szok! Ksiądz z Zawoi (woj. małopolskie) ukradł święty obraz swojej parafiance i na 17 lat ukrył go przed oczami wiernych! O tym, że ma zwrócić cenne płótno, zdecydował teraz sąd.

Obraz przedstawiający chrzest Chrystusa w Jordanie w kapliczce w Zawoi wisi niemalże od 300 lat. Teren ten kupił jeszcze pradziadek pani Heleny Drebszok (81 l.), jej rodzina opiekowała się tym miejscem od stuleci. Gdy z końcem lat 90. kapliczka wymagała naprawy, kobieta o pomoc poprosiła proboszcza. Chciała, żeby parafia przechowała obraz na czas remontu. Ksiądz Bogusław T. z parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Zawoi przystał na tę propozycję. Problemy zaczęły się w 2001 r., kiedy pani Helena chciała, aby obraz wrócił do kapliczki. - Raz w roku urządzamy tu mszę, schodzą się parafianie. Chciałam, żeby przy takiej uroczystości obraz zawisł w kaplicy - wspomina. Ksiądz specjalnie na msze obraz przywiózł, ale. podrobiony! Tłumaczył, że lepiej, aby do końca prac wisiała tutaj kopia. Obrazu odzyskać nie udawało się przez kolejne lata.

Rozeźlona parafianka w 2016 r. po raz kolejny udała się na plebanię. Tym razem w towarzystwie syna. Nic nie wskórali, bo proboszcz oświadczył, że jest zawalony robotą, poza tym kapliczka może i należy do Drebszoków, ale jej zawartość to własność parafii. Tego już było za wiele! Pani Helena sprawę oddała do sądu, a ten niedawno nakazał księdzu zwrot obrazu. Teraz obrażony duchowny unika parafianki. - Ale ja się nie przejmuję i zamierzam chodzić na mszę z podniesioną głową - mówi kobieta.

Zobacz także: Paskudne! Ksiądz potajemnie nagrywał nagie dziewczynki. Jego tłumaczenie SZOKUJE

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE