Pokojowy Nobel dla Owsiaka? Wpłynął wniosek do Komisji Norweskiej

2019-01-15 19:49 mw
Orkiestra przetrwa bez Owsiaka?
Autor: AP Orkiestra przetrwa bez Owsiaka?

Uwielbiany przez Polaków Jerzy Owsiak za pracę jego Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma szansę na Pokojową Nagrodę Nobla. Właśnie do Komisji Norweskiej wpłynął wniosek o nominację twórcy WOŚP.

W poniedziałek na konferencji prasowej WOŚP, Jerzy Owsiak złożył rezygnację z funkcji prezesa fundacji WOŚP. Zarząd Fundacji WOŚP przyjął rezygnację, ale w związku z tym w internecie prowadzono zbiórkę podpisów pod apelem o pozostanie na stanowisku szefa WOŚP. - Ta nienawiść w moją stronę, w stronę fundacji, grzeje od 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy mi grożą. Niestety, polski wymiar sprawiedliwości i policja nie dają sobie z tym rady – mówił Owsiak. Wiadomo, że fundacji nie dochodzi, ale nie będzie podejmować w przyszłości żadnych decyzji.

Z kolei Andrzej Kobylarz, poseł na sejm z ramienia Kukiz'15 złożył nominację Owsiaka w komitecie norweskim do Pokojowej Nagrody Nobla 2019. Jak informuje portal warszawawpigulce.pl w 2017 r. podobne wnioski złożyła Joanna Schmidt z .Nowoczesnej oraz politolog politolog prod. Adam Grzegorczyk. Oba wnioski zostały przyjęte. Teraz zawdzięczamy to dziennikarzowi TVN Turbo, Rafałowi Collinsowi, który zgłosił Jurka przy wsparciu posła Kobylarza.