Jeździsz w ten sposób? Inni kierowcy dostają przez Ciebie szału!

i

Autor: Shutterstock Jeździsz w ten sposób? Inni kierowcy dostają przez Ciebie szału!

Zaskakujące dane z polskich dróg

Policja podsumowała wakacje na drogach. Zaskakujący wniosek! To dotyczy nas wszystkich

2022-08-03 7:09

Właśnie trwa drugi miesiąc wakacji 2022, dlatego Komenda Główna Policji przygotowała raport z dotychczasowej sytuacji na drogach. Wakacje to dla drogówki zwykle najtrudniejszy moment roku. Tym razem wnioski są zaskakujące. Z raportu wynika, że przeciętny polski kierowca... zwolnił.

Wakacje 2022: Raport z dróg. Ile wypadków?

Od początku lipca na polskich drogach doszło do 2 661 wypadków drogowych, w ich wyniku zginęło 209 osób, a 3 105 zostały ranne. To najnowsze dane dot. sytuacji na drogach. W trakcie wciąż trwających wakacji nie było dnia bez śmiertelnego wypadku. Ale, o dziwo, liczby znacząco odbiegają od tych, które notowaliśmy w latach poprzednich.

Zobacz też: Jeździsz w ten sposób? Inni kierowcy dostają przez Ciebie szału!

Dla zobrazowania skali, Robert Opas, nadkomisarz z biura ruchu drogowego KGP podał dane za ubiegłe sezony. W 2021 roku w tym samym czasie notowaliśmy już 3.086 wypadków, w których z kolei zginęło 279 osób, a 3.587 zostało rannych.

Polscy kierowcy zwalniają! Spada liczba interwencji o prędkość

Opas tłumaczy dalej, że najbardziej oczywistym źródłem spadku liczby wypadków jest ograniczona prędkość.

Takie wnioski można wysnuć po o niemal 50 proc. mniejszej liczbie policyjnych interwencji związanych z przekroczeniem prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym – od początku roku było takich interwencji 19 111, a w analogicznym okresie 2021 r. - 34 593 - przytacza.

Kontrowersyjny występ kabaretu Neo-Nówka. Jest afera! Poseł PO komentuje

Niemniej, choć statystyki są optymistyczne, każdego z wakacyjnych dni na polskich drogach dochodzi do tragicznych śmierci. - Policyjna Mapa Wypadków ze skutkiem śmiertelnym zawiera już ponad 200 lokalizacji. Wśród ofiar odnotowaliśmy 83 kierujących pojazdami, 35 pieszych, 35 motocyklistów i motorowerzystów oraz 20 rowerzystów - podsumowuje.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany