Pomysł Giertycha jest zgodny z konstytucją

2009-12-02 19:07

Lewica, która z okazji nadchodzących wyborów, coraz odważniej atakuje kościół będzie nie pocieszona. Ocenę z religii można wliczać do średniej – tak orzekł Trybunał Konstytucyjny. Roman Giertych może triumfować.

Ocena z religii jest wliczana do średniej każdego ucznia od 2007 roku. Wtedy właśnie weszła w życie nowelizacja prawa, którą bardzo promował ówczesny minister edukacji Roman Giertych. Szybko jednak pojawiły się kontrowersje wokół tych przepisów.

W listopadzie 2007 roki posłowie LiD złożyli do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o sprawdzenie, czy takie prawo nie jest sprzeczne z polską konstytucją. Według nich, rozporządzenie naruszało trzy zasady: rozdziału Kościoła od państwa, równości wobec prawa oraz prawa rodziców do swobodnego wychowywania dziecka wedle własnego sumienia

Ostatecznie sędziowie TK odrzucił jednak wszystkie te argumenty i stwierdzili, że przepis w żadnym puknie nie kłóci się z ustawą zasadniczą. To oznacza natomiast, że ocena z religi w dalszym ciągu będzie wliczana do średniej na świadectwie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze