WSSE Mercedes

i

Autor: Materiały prasowe

SUPER PRACA

Ponad 6 miliardów zł i 2.500 nowych miejsc pracy. Mercedes inwestuje w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

2022-12-14 17:01

W Jaworze, na południu Dolnego Śląska powstanie nowa fabryka samochodów elektrycznych. To rewolucyjne dla branży przedsięwzięcie pochłonie ponad miliard euro i przyniesie tysiące nowych miejsc pracy dla mieszkańców całego regionu. Tym samym planowana inwestycja Mercedes-Benz Vans staje się jedną z największych w historii Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST-PARK.

Po miesiącach negocjacji prowadzonych m.in przy udziale Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Mercedes-Benz i strona polska podpisały memorandum dot. rozbudowy europejskiej sieci produkcyjnej lekkich samochodów dostawczych z napędem elektrycznym na terenie Polski.

“W wymagających czasach rynek stawia na zaufanych partnerów. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna to sprawdzony i wiarygodny partner. Mercedes-Benz Vans wyznaczył sobie niezwykle ambitne cele związane ze zrównoważonym rozwojem, a jako Invest-Park, udowodniliśmy, że potrafimy podjąć się realizacji tak ogromnych przedsięwzięć biznesowych. Jesteśmy dumni, że stajemy się częścią tej strategicznej inwestycji - mające znaczenie nie tylko dla naszego regionu, ale także globalnej strategii lidera branży automotive" - mówił podczas konferencji prasowej Prezes WSSE Piotr Wojtyczka.

Mercedes 1

i

Autor: Materiały prasowe

Strategiczna dla powodzenia negocjacji okazała się m.in efektywna współpraca z partnerami samorządowymi, w tym zwłaszcza - Gminą Męcinka, Powiatem Jaworskim i Gminą Jawor.

“To wszystko nie mogłoby się ziścić, gdybyśmy nie pracowali przy tym przedsięwzięciu wspólnie. Ogromne podziękowania należą się naszym partnerom centralnym, ale także samorządowym - Gminie Męcinka, Starostwie Jaworskiemu i Miastu Jawor. Właśnie dlatego, że wszyscy połączyliśmy siły, te negocjacje przebiegły w tak szybkim tempie i zakończyły się sukcesem” - dodaje Wojtyczka.

mercedes 2

i

Autor: Materiały prasowe

Pierwszy tego typu i najnowocześniejszy w segmencie zakład produkcyjny w Polsce i Europie.

Mercedes-Benz Vans reorganizuje swoją europejską sieć produkcyjną na potrzeby nowej modułowej architektury w pełni elektrycznych samochodów dostawczych, opartej na platformie VAN.EA. Nowa fabryka powstanie na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i będzie pierwszym ośrodkiem produkcyjnym niemieckiego Mercedesa, którego hale opuszczą wyłącznie elektryczne samochody dostawcze.

To w Jaworze spotyka się jakość marki Mercedes z jakością polskich inżynierów. To zadziało się już przy tworzeniu pierwszej fabryki Mercedesa. Dzięki temu, że polscy inżynierowie okazali się tak dobrym partnerem dla tego koncernu, to dzisiaj niemieccy inżynierowie powierzają nam swoje najnowsze dziecko - uzupełnia Wiceprezes WSSE Paweł Kurtasz.

mercedes 3

i

Autor: Materiały prasowe

Obecny Zakład Mercedesa był od początku projektowany jako fabryka neutralna pod względem emisji CO2 i stanowił pierwszy tego typu zakład w Polsce. Fabryka zrealizowana przy współpracy z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną pełniła pionierską rolę w ramach celów zrównoważonego rozwoju w Mercedes-Benz Group.

Nasi Partnerzy polecają