Woda z kranu

i

Autor: Pixabay.com

Poznań. Kranówka nowym stantardem restauracyjnym? Internauci mają używanie

2018-07-05 16:11

Facebookowy profil "Zero Waste Poland" zamieścił na swoim profilu zdjęcie menu jednej z poznańskich restauracji. Jedna z pozycji w dziale z napojami okazała się być dosyć zaskakująca, gdyż właściciele w karcie postanowili umieścić... wodę z kranu, za którą trzeba zapłacić 2 zł (cena za litr).

Nie jest tajemnicą, że restauratorzy największe zarobki czerpią na napojach. Zwykle nawet butelkowana woda w restauracjach jest znacznie droższa niż taka sama, możliwa do nabycia w sklepie spożywczym. W jednej z poznańskich restauracji właściciele postanowili pójść o krok dalej i w swojej karcie z napojami zamieścili możliwość nabycia litra wody prosto z kranu. Taką ewentualność wyceniono na 2 zł.

Duża część komentujących zwróciła uwagę, że karafka darmowej wody jest standarem w państwach takich jak Włochy, Hiszpania czy Francja. Pojawiły się również głosy, że również w naszym kraju staje się to coraz częściej praktykowane. Dodatkowo przypomniano również o akcji "Piję wodę z kranu", która wciąż trwa (lista lokali, które biorą w niej udział- TUTAJ)

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE