Prognoza pogody. Najpierw tropikalne upały, teraz gwałtowne BURZE!

2016-06-26 3:14
burza, podtopienie
Autor: Łukasz Solski

Pogoda na weekend: w sobotę temperatura w większości miast sięgała ponad 30 stopni. Później było jeszcze gorzej. Nad wieloma miastami przeszły gwałtowne burze, które wyrządziły liczne szkody. Były gradobicia i porywisty wiatr. Zobacz, gdzie aura wyrządziła największe szkody.

Po ogromnych upałach przyszedł czas na burze, gradobicia i wichury. 20-40 l/mkw wody pojawiło się na wielu ulicach. Wiatr wiejący z prędkością niemal 90 kilometrów na godzinę połamał liczne drzewa. Nawałnice przeszły w wielu miastach. W Dębnie w woj. zachodniopomorskim, przeszedł  front, który trwał dość krótko, ale byl bardzo intensywny. Na drodze nr 6 w kierunku Słupska wichura powaliła drzewa. W Lęborku drzewo spadło na jadący samochód. Do szpitala trafiła kobieta w ciąży. Jak donosi portal tvnmeteo.tvn24.pl, po godzinie 18 zagrzmiało na Pomorzu Gdańskim i Pomorzu Zachodnim, na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, na Mazowszu, w Małopolsce i na Kujawach.

Zobacz: Zasady wypoczynku nad wodą! Co zrobić, żeby się nie utopić?


Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE