RZESZÓW: Protest AGROUNI

i

Autor: AJ

Protest rolników 2021w kilku województwach! Te drogi będą zablokowane [25.08.2021]

2021-08-25 10:32

Środa ma jest drugim dniem protestów AgroUnii na drogach w kilku województwach. Blokady rolników są kontynuowane m.in. na DK 12 w woj. łódzkim, DK 11 w woj. wielkopolskim, DK 19 i DK 76 w woj. lubelskim. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się utrudnieniami i objazdami. Szczegóły podajemy poniżej!

Rolnicy blokują drogi w Polsce. Gdzie najwięcej utrudnień? [PROTEST ROLNIKÓW 2021]

Rolnicy wyszli na ulicę we wtorek rano. W sumie zablokowali drogi w 14 miejscach w siedmiu województwach:

  • wielkopolskim,
  • łódzkim,
  • mazowieckim,
  • podkarpackim,
  • małopolskim,
  • kujawsko-pomorskim,
  • lubelskim.

Część blokad ma zakończyć się w środę rano, ale w kilku lokalizacjach zapowiedziano 48-godzinny protest lub nowe zgromadzenia.

Zobacz także: Powrót dzieci do szkół. Morawiecki ujawnił plany rządu

W środę nadal nieprzejezdna jest droga krajowa nr 12 w Srocku w woj. łódzkim, na którą wyjechało kilkadziesiąt ciągników i maszyn rolniczych. W takiej samej formie protest ma być kontynuowany również m.in. na DK 11 w Nowym Mieście nad Wartą w woj. wielkopolskim, DK 19 w Radzyniu Podlaskim na wysokości skrzyżowania z drogą DK 63 w kierunku Sławatycz oraz na DK 76 w Wólce Zastawskiej w woj. lubelskim. O godz. 9 rozpoczął się protestu na DK 15 w Brodnicy w woj. kujawsko-pomorskim.

- Nie zwalniamy tempa. W Wielkopolsce, dochodzą trzy lokalizacje, w sumie będziemy w 4 miejscach. Na drogę wychodzą sadownicy w Czaplinku na Mazowszu. W województwie kujawsko-pomorskim będzie blokada ronda w Brodnicy. Rolnicy nie schodzą z drogi na Lubelszczyźnie - w Radzyniu Podlaskim i w Wólce Zastawskiej – poinformowała AgroUnia.

W tych miejscach kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Policja kieruje ruch objazdami. Protestujący o sytuacji w polskim rolnictwie chcą rozmawiać z premierem Mateuszem Morawieckim. Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak podkreślił we wtorek, że ruch rolniczy przygotował 21 punktów do rozmów z szefem rządu.

Zamknięte ulice w Rzeszowie. Trwa 24-godzinny protest rolników