Protest rolników w Łódzkiem 24.08

i

Autor: Kinga Baryga Protest rolników 2022 w Bydgoszczy. Ponad sto ciągników zablokuje centrum miasta! [UTRUDNIENIA] - zdj. ilustracyjne

Kujawsko-pomorskie: Protesty rolników w Brodnicy. DK 15 zablokowana

2021-08-25 8:30

Uwaga kierowcy! W środę rano zakończył się protest rolników na DK5 w Kołaczkowie koło Szubina. Punktualnie o godz. 9.00 zwolennicy AgroUnii zablokują jedno z rond w Brodnicy w przebiegu DK15. Znamy szczegóły!

Kujawsko-pomorskie: Protesty rolników w Brodnicy. DK 15 zablokowana

W Kołaczkowie koło Szubina skończył się trwający całą dobę protest rolników, zorganizowany przez AgroUnię na drodze krajowej nr 5. Uczestnicy akcji zablokowali trasę we wtorek około 20 ciągnikami, z których część miała przyczepy. Przepuszczano tylko pojazdy pogotowia ratunkowego i policji.

Zobacz także:

W pobliżu miejsca protestu nie tworzyły się korki. Policja odpowiednio wcześniej kierowała ruch samochodów na objazdy przez okoliczne miejscowości

- Protest przebiegał spokojnie, chociaż w rozmowach nikt nie krył emocji, zdenerwowania i oburzenia ciągle pogarszającą się sytuacją w rolnictwie. Mnożą się problemy, rosną koszty produkcji. Na koniec posprzątaliśmy po sobie, tak aby pozostawić miejsce protestu w takim stanie jak je zastaliśmy. Liczymy na wyrozumiałość kierowców, którzy musieli korzystać z objazdów z powodu protestu - powiedział przewodniczący zgromadzenia Michał Szwędrowski.

O godz. 9:00 rozpocznie się protest w Brodnicy na rondzie przy Bosmanie w przebiegu DK15. Podróżujący z woj. kujawsko-pomorskiego do Olsztyna powinni szukać alternatywnych tras przejazdu przez mniejsze miejscowości.

Manifestacja rolników w Brodnicy potrwa do godz. 20.00.

Zamknięte ulice w Rzeszowie. Trwa 24-godzinny protest rolników