BEZCZELNY! Senator PO Jan Libicki chwali się w internecie: To ja ZABRAŁEM te darmowe leki emerytom!

2014-08-11 18:59 Karol Gawryś

Jan Libicki, senator PO, otwarcie chwali się tym, że zarówno on, jak i jego partyjni koledzy pozbawili emerytów darmowych lekarstw. Jego ostatni wpis na blogu pt. "To ja zabrałem darmowe leki emerytom" wzbudził ogromne kontrowersje. Libicki bez skrępowania "szczyci się" tym, że odrzucił projekt ustawy, mającej pomóc emerytom, których nie stać na leki.

Senat umyślnie pozbawił emerytów darmowych leków

Kontrowersyjny wpis senatora, był odpowiedzią na krytykę ze strony europosła Zbigniewa Kuźmiuka, który otwarcie zaatakował senatorów PO, po tym jak ci odrzucili projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych, przygotowaną przez Stowarzyszenie „Dzieci wojny”. Ustawa miała zapewnić najbiedniejszym emerytom dostęp do darmowych leków. Europoseł zarzucił senatorom PO, m.in. to, że ci "ukradkiem" odrzucili projekt ustawy, która miała pomóc schorowanym seniorom.

"To ja zabrałem te darmowe leki emerytom"

Libicki oburzył się słowami Kuźmiuka, ponieważ jak twierdzi, senatorzy niczego nie zrobili "ukradkiem". "Zrobiliśmy to jawnie i z otwartą przyłbicą [...] A żeby europosłowi Kuźmiukowi dowieść, że nic w tej sprawie nie dzieje się ukradkiem, to piszę wprost: To ja złożyłem wniosek o odrzucenie tego projektu. To ja zabrałem te darmowe leki emerytom." - twierdzi senator.

Zobacz też: Sondaż Homo Homini: Większość Polaków nie chce premiera Tuska

Czy to oznacza, że senatorzy PO, bez mrugnięcia okiem skazali na szybką śmierć emerytów? Mocne słowa, ale ciężko inaczej nazwać sytuację, w której odbiera się szansę na darmowe lekarstwa seniorom, którzy pobierają najniższe świadczenia emerytalne.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail