Siostra Magdaleny Żuk oskarża śledczych. Mamy odpowiedź prokuratury

2018-08-07 13:44
Magdalena Żuk
Autor: Magdalena Żuk/Facebook Magdalena Żuk (+27 l.)

W swoim ostatnim wpisie na Facebooku siostra Magdaleny Żuk zarzuciła Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze, że ta milczy w sprawie jej tragicznej śmierci, do której doszło w zeszłym roku w Egipcie. Przy okazji zaapelowała ona do Zbigniewa Ziobry, aby przyjrzał się poczynaniom śledczych, których stwierdzenia o "chorobie psychicznej na jaką Madzia miała zapaść w Egipcie" to "wyssane z palca hipotezy i twierdzenia", które "nie mają żadnego oparcia w rzeczywistości". Na te zarzuty odpowiedziała SE Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

Według Anny Cieślińskiej dotychczas Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze chętnie dzieliła się z opinią publiczną kolejnymi ustaleniami dotyczącymi domniemanej choroby psychicznej jej tragicznie zmarłej siostry. Tymczasem według niej w aktach sprawy przeczytać można tezy, które bez wątpienia wskazują, że Magdalena Żuk padła w Egipcie ofiarą przestępstwa. Jak zdradziła siostra zmarłej: - Prosiłam prokuraturę o opublikowanie informacji o stanie sprawy, ewentualnie o uchylenie wobec mnie obowiązku zachowania tajemnicy. Niestety prokuratura odmówiła mi ujawnienia tajemnicy śledztwa w zakresie o który wnosiłam, nie opublikowała także komunikatu o stanie śledztwa i nowych okolicznościach które tłumaczą zachowanie Magdy i okoliczności jej śmierci, która samobójstwem nie była.

Cały wpis wyglądał następująco:

Na te oskarżenia postanowiła zareagować rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej, Ewa Bialik. Jak napisała do redakcji SE: - W sprawie śmierci Magdaleny Ż. nie pojawiły się, żadne nowe okoliczności. Nie ma też żadnego dowodu wskazującego na to, aby zgon Magdaleny Ż był skutkiem przestępstwa. Wszystkie wskazane do tej pory przez prokuraturę informacje są aktualne.

Następnie poinformowła ona o tym, czym obecnie zajmują się śledczy. Jak czytamy: - Prokuratorzy oczekują obecnie na uzupełniającą opinię biegłych z renomowanego instytutu im. prof. dra J. Sehna w Krakowie, która zostanie wydana w związku z materiałem dowodowym przekazanym przez stronę egipską oraz uzupełniającą opinię z zakresu informatyki.

Na koniec Bialik podsumowała dotychczasowe działania śledczych, którzy próbują wyjaśnić śmierć Magdaleny Żuk. Jak wyliczała: - Do tej pory prokuratura w tej sprawie przesłuchała prawie 170 świadków, zabezpieczyła materiał dowodowy między innymi w postaci dokumentacji lekarskiej Magdaleny Ż. z leczenia w Polsce i z pobytu w szpitalu w Egipcie. Prokuratura sprawdziła ponadto zawartość komputerów i telefonów należących do bliskich Magdaleny Ż. w tym jej narzeczonego.

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE