SLD planuje zamach na "Trzech Króli"!

2013-12-27 10:16

Posłowie SLD chcą zniesienia święta Trzech Króli. Ich zdaniem w zamian za to, Polacy mieliby możliwość wzięcia wolnego w każdym innym dniu.

Posłowie SLD chcą, aby święto Trzech Króli było normalnym dniem pracującym. W zamian za pracę 6 stycznia, mieliby możliwość wzięcia dnia wolnego w każdym innym, dowolnie wybranym dniu, informuje "Dziennik Bałtycki".

- To pomysł dedykowany m.in. dla ateistów, osób innych wyznań, ale też katolików, którzy mogą wziąć w ten sposób wolne, np. w Wigilię, czy jakikolwiek inny dzień. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wolne wybrać właśnie na Trzech Króli - tłumaczy Mariusz Falkowski z SLD.

PRZECZYTAJ: Sojusz coraz bliżej Platformy w sondażach. Tusk się boi?

Dlaczego jednak akurat to święto Objawienia Pańskiego chcieliby znieśc posłowie SLD?

- Bo to najkrócej istniejące, wolne ustawowo od pracy święto - mówi Falkowski.

Święto Trzech Króli

6 stycznia był dniem wolnym od pracy do 1960 roku włącznie. Później zostało zniesione przez Sejm PRL. Od 2011 roku Święto Objawienia Pańskiego znowu stało się dniem wolnym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE