Sondaż Super Expressu o związkach partnerskich: Polacy przeciw małżeństwom homo!

2013-02-04 9:13

Sondaż Homo Homini dla "Super Expressu" nie pozostawia złudzeń. Polacy chcą co prawda uregulować prawnie związki partnerskie, ale wypowiadają się zdecydowanie przeciw legalizacji małżeństw homoseksualnych i absolutnie nie zgadzają, by geje lub lesbijki mieli prawo do adopcji dzieci.

Kilka dni temu premier zapowiedział, że do Sejmu trafią nowe projekty dotyczące związków partnerskich. - Uważam, że rzeczą sensowną jest skłonić parlamentarzystów, także mojego klubu, aby pozwolili na dyskusję w komisji nad wszystkimi bez wyjątku projektami - stwierdził Donald Tusk (56 l.). Co więcej, w weekend minister sprawiedliwości Jarosław Gowin (52 l.) oświadczył, że do sejmowej komisji powinien zostać skierowany również projekt przygotowany przez środowisko konserwatywne w PO, które do tej pory było zdecydowanie przeciwne uregulowaniu związków partnerskich. W sondażu przygotowanym przez Homo Homini dla "Super Expressu" aż 55 proc. pytanych jest za przyjęciem ustawy w tej sprawie (przeciwnego zdanie jest 39 proc., a 6 proc. nie ma opinii). Z kolei spośród osób, które chcą uregulowania związków partnerskich, aż 60 proc. twierdzi, iż powinny obejmować zarówno pary hetero- jak i homoseksualne (38 proc. uważa, iż tylko pary heteroseksualne).

Natomiast obok prezentujemy wyniki sondaży dotyczących tego, czy należy w Polsce zalegalizować małżeństwa homoseksualne oraz czy geje i lesbijki powinny mieć prawo do adopcji. Jak widać, pytani w tej sprawie są zdecydowanie przeciw. - Ale przecież w tym sondażu aż 27 procent jest za zalegalizowaniem małżeństw homoseksualnych, a 14 proc. za tym, by geje i lesbijki mieli prawo do adopcji. To zdecydowanie więcej niż kilka lat temu - komentuje nam Robert Biedroń (37 l.), poseł RP. - Chcemy uregulować prawnie związki partnerskie. Nie ma w klubie tematu legalizacji małżeństw homoseksualnych czy praw do adopcji. Trzeba jednak się zastanowić, co z dziećmi, które obecnie wychowywane są w związkach homoseksualnych - dodaje poseł.

Agata Drewniak (25 l.) z Krakowa: - Geje i lesbijki powinni mieć możliwość zalegalizowania związków. To może ułatwić im funkcjonowanie w społeczeństwie. Ale uważam, że nie powinni mieć możliwości adopcji dzieci. Dzieci powinny być wychowywane w tradycyjnym modelu rodziny.

Tomasz Nowak (39 l.) z Krakowa: - Osoby homoseksualne nie powinny mieć możliwości ani zawierania małżeństw, ani prawa do adopcji dzieci. Jestem zdecydowanie za tym, by nie wprowadzać zmian w prawie, które mogłyby im to umożliwić.

Zbigniew Pajdak (65 l.) z Krakowa: - Nie podoba mi się pomysł, aby umożliwić osobom tej samej płci zawieranie związków. Nie widzę potrzeby, by teraz się tym zajmować. Nie można także pozwolić na to, by geje i lesbijki mogli adoptować dzieci. Dziecko powinno być wychowywane przez matkę i ojca.

Urszula Bogdanowicz (35 l.) z Wrocławia: - Jestem za tym, aby pary homoseksualne zawierały związki małżeńskie. Moim zdaniem dzieci z domu dziecka od takich homoseksualnych małżeństw i tak miałyby lepszy i łatwiejszy start w życie dorosłe niż w sytuacji, gdy pozostają w domu dziecka.

Magdalena Grech (20 l.) z Wrocławia: - Może związek małżeński to za dużo powiedziane, ale możliwość stworzenia związku partnerskiego powinni mieć. Chodzi o możliwość dziedziczenia itp. Ale kategorycznie nie powinni wychowywać ani własnego dziecka, ani też mieć prawa do adopcji.

Paulina Piórek (20 l.) z Wrocławia: - Jeśli chcą zawrzeć związek małżeński, to jestem na tak. Niech żyją jak chcą. Jeśli chcą ślubu, to niech go wezmą, lepiej to niż życie na kocią łapę, nawet w związkach homoseksualnych. Ale dzieci absolutnie nie powinni móc adoptować!

Nowe perfumy? Odśwież swoją kosmetyczkę z kuponami ze strony Elnino Parfum kody rabatowe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE