Link 4 sprawdź jak zaoszczędzić

i

Autor: Shutterstock

Sprawdź, jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu mieszkania

2021-12-03 0:05

Każdy, kto ma kredyt hipoteczny, wie, że oznacza to także konieczność zakupu ubezpieczenia mieszkaniowego. Mieszkania jednak wcale nie musisz ubezpieczać za pośrednictwem banku, który kredytu udzielił. Przejrzyj inne oferty, porównaj nie tylko wysokość składki, ale także zakres ubezpieczenia mieszkania. Nie decyduj pochopnie o wykupieniu narzuconej polisy, bo często są na niej niekorzystne warunki ubezpieczenia.

Niezależnie od tego, czy mieszkanie kupujesz teraz, czy kredyt hipoteczny spłacasz już od lat, jesteś zobowiązany do wykupienia polisy mieszkaniowej. Banki mają w swojej ofercie także ubezpieczenia. Przyznaj, że często podpisujesz papiery pobieżnie tylko przeglądając ich zawartość. Po prostu nie chcesz tracić czasu na formalności. Jednak nieprzyjemne sytuacje zdarzają się zbyt często, by tak beztrosko podchodzić do polisy.

Sam zdecyduj o zakresie ubezpieczenia

Warto przyjrzeć się zakresowi ubezpieczenia i cenom, jakie zaoferował ci bank udzielający kredytu i rozejrzeć się za innymi ofertami. Sam wybierz najlepszy dla siebie wariant. Ubezpieczenie pod kredyt hipoteczny w LINK4 daje na przykład szeroki zakres ochrony przy bardzo korzystnych składkach.

Czym się kierować wybierając polisę pod kredyt hipoteczny? Takie ubezpieczenie powinno dać ci gwarancję, że w razie szkody, nawet całkowitej (takiej jak np. zniszczenie nieruchomości w pożarze) to ubezpieczyciel zapłaci z polisy odszkodowanie bankowi, a nie ty.

To jednak nie wszystko. Przy okazji ubezpieczenia pod kredyt hipoteczny w LINK4 możesz zadbać także o swoje interesy, rozszerzając zakres polisy również o mienie ruchome. Musisz pamiętać, że bankowi zależy jedynie na podstawowej ochronie, czyli ubezpieczeniu murów. Tymczasem pozostałe rzeczy zostają bez ochrony. A podczas pożaru czy zalania one również ulegają zniszczeniu. Dlatego warto włączyć do swojej polisy różne zakresy ubezpieczenia, chroniące bezpośrednio twój majątek, np. od kradzieży z włamaniem, dewastacji czy stłuczenia przedmiotów szklanych, a także OC w życiu prywatnym. Możesz też wybrać opcję ubezpieczenia od wszelkiego ryzyka (tzw. all risk).

Co zyskujesz z ubezpieczeniem w LINK4

LINK4 w ramach ubezpieczenia pod kredyt hipoteczny daje gwarancję korzystnego ubezpieczenia zarówno nieruchomości, jak i ruchomości, czyli tego wszystkiego, co zgromadziłeś w domu, np.: mebli (również wbudowanych), dywanów, sprzętu elektronicznego i komputerowego, odzieży, rowerów, gotówki, biżuterii czy telefonów komórkowych.

Do wyboru masz Ubezpieczenie od wszelkiego ryzyka - all risk. W jego ramach LINK4 ponosi odpowiedzialność za szkody będące następstwem jakiegoś zdarzenia losowego (o ile nie zostało ono wyłączone z odpowiedzialności LINK4 na mocy postanowień Ogólnych Warunków Ubezpieczenia) lub Ubezpieczenie od ryzyk nazwanych, czyli aż od 23 najczęstszych zdarzeń losowych oraz (za dodatkową składką) od kradzieży z włamaniem lub rabunku.

Warto też skorzystać z szerokiego zakresu ubezpieczenia Assistance Domowy oraz Assistance Pomoc Prawna. Takie kompleksowe ubezpieczenie gwarantuje, że w razie szkody otrzymasz nie tylko konkretne odszkodowanie, ale także bieżącą pomoc fachowców gdyby doszło do zalania czy awarii domowego sprzętu elektronicznego. Zyskuje i właściciel kredytu, i bank.

Wystarczy wejść na stronę www.link4.pl. Do dyspozycji są też konsultanci dyżurujący pod numerem (22) 444 44 44 oraz agenci.

Eksperci LINK4 o ubezpieczeniu domu i mieszkania. Co, dlaczego i jak warto ubezpieczyć?