link4

i

Autor: Materiał prasowy

Wielkanoc na drogach

Święta na drogach. Tak zadbasz o bezpieczny wyjazd

2023-03-31 0:00 Materiał reklamowy

Okres Wielkanocy to czas wzmożonego ruchu na drogach. Jadąc do rodziny albo na krótki urlop, warto odpowiednio się przygotować. Sprawny samochód to gwarancja Twojego bezpieczeństwa. Są jednak sytuacje niespodziewane, jak choćby przebita opona. Co wtedy? Ratunkiem może się okazać odpowiednia polisa, taka jak pakiet OC w LINK4.

Wielkanoc w tym roku wypada 9 kwietnia. Z pewnością wielu z nas w trasę wyruszy już dwa dni wcześniej – w piątek po pracy, aby jak dłużej cieszyć się świątecznym czasem z bliskimi oraz wypoczynkiem.

Policja – jak zawsze w tym okresie – rusza z akcją wzmożonych kontroli. Będzie więcej patroli drogówki, aby lepiej zadbać o bezpieczeństwo.

Mundurowi zawsze podczas takich działań sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolują także stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. 

Sprawdź terminy

Od kilku lat nie musimy już posiadać przy sobie dowodu rejestracyjnego czy umowy ubezpieczenia. Warto jednak już teraz odnaleźć te dokumenty i upewnić się, czy przypadkiem nie przeoczyłeś terminów: ważności przeglądu technicznego oraz okresu, na który wykupiłeś OC. 

Pamiętaj, że nie chodzi tylko o karę za brak przeglądu (mandat od 1500 zł) oraz grzywnę za brak polisy, która może wynieść obecnie do 6980 zł. Jeśli spowodujesz swoim nieubezpieczonym autem wypadek, to będziesz z własnej kieszeni pokrywał wyrządzone szkody, co może doprowadzić do finansowej ruiny.

Wybierając pakiet OC w LINK4, otrzymujesz nie tylko ochronę przed takimi sytuacjami, ale zyskujesz także wiele korzyści z zakresu assistance. 

Holowanie i auto zastępcze

OC w LINK4 oferowane jest wraz z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony. Masz zapewnioną pomoc drogową i holowanie do 100 km, jeśli dojdzie do zderzenia z innym pojazdem, zwierzęciem albo kiedy na śliskiej drodze wpadniesz do rowu i samochód nie będzie z tego powodu nadawał się do dalszej jazdy.

Do tego otrzymasz auto zastępcze na okres 3 dni, także wówczas, kiedy doszło do kradzieży. To rozwiązanie oszczędza mnóstwo nerwów i  kłopotów. Pozwala wrócić z trasy do domu, a potem załatwić pilne sprawy przez okres, w którym musisz zorganizować sobie życie bez sprawnego, własnego auta.

Złapałeś gumę? Ubezpieczyciel przyśle pomoc

Nie zostaniesz sam z kłopotem także w przypadku „kapcia”. Wymiana koła jest często bardzo kłopotliwa, a do tego można się solidnie pobrudzić. Poza tym trzeba się na tym znać i posiadać odpowiednie narzędzia. 

Na szczęście pomoc w tym zakresie jest w pakiecie OC. Wystarczy skontaktować się z infolinią 22 444 44 44. Przysłany fachowiec wymieni uszkodzone koło na miejscu na koło zapasowe, które znajduje się na wyposażeniu samochodu. Jednak jeśli uszkodzonych jest więcej kół, albo nie ma zapasu, wtedy także nie zostaniesz sam z problemem. Auto wówczas będzie odholowane do warsztatu.

Pomoc w przypadku rozładowanego akumulatora

Jednym ze świadczeń Programu Pomocy w LINK4  jest usprawnienie pojazdu na miejscu awarii w przypadku rozładowania akumulatora. Teraz, szczególnie po zimie, baterie zostały mocno nadwyrężone i mogą niedomagać. A to oznacza problem z rozruchem silnika. Co wtedy? Jeśli zabraknie prądu, możesz liczyć na konkretną, doraźną pomoc związaną z uchronieniem pojazdu. Dzięki temu będziesz mógł ruszyć dalej w drogę.

Bądź odpowiedzialny za rodzinę

Podczas świątecznych wyjazdów zwykle podróżujesz wraz z całą rodziną. Kierowca odpowiada nie tylko za siebie, ale również za swoich pasażerów. Dobre ubezpieczenie to niezwykle ważny element tego bezpieczeństwa. Zapewnia spokój i komfort, a w trudnych sytuacjach natychmiastową pomoc. 

Pakiet OC w LINK4 to sprawdzone rozwiązanie, doceniane przez kierowców i niezależnych ekspertów.

Składkę można rozłożyć na 4 raty

W LINK4 możesz w bardzo łatwy sposób skomponować własny zestaw ubezpieczeniowy. Dołożyć do pakietu OC dodatkowe opcje, które Cię interesują (np. NNW, Auto Assistance, Ochronę Zniżki, Smart Casco) i sprawdzić, czy finalna cena składki jest odpowiednia. Jest jeszcze jeden ważny plus. Kupując ubezpieczenie, składkę możesz rozłożyć nawet na 4 raty. 

Aby wykupić polisę w LINK4, nie musisz wychodzić z domu – ubezpieczenie możesz nabyć przez internet. Wystarczy, że masz dostęp do sieci, by w ciągu kilku chwil stać się właścicielem wybranego ubezpieczenia OC albo pakietu OC+AC.

Na stronie www.link4.pl dostępny jest praktyczny kalkulator, który łatwo wyliczy całkowity koszt polisy. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziesz w OWU na stronie www.link4.pl. 

Artykuł powstał we współpracy z Grupą PZU.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany