Tomasz Komenda u papieża!

2018-06-13 14:31 md
tomasz Komenda spotkał się z papieżem
Autor: East News

Niesłusznie skazany za morderstwo Tomasz Komenda spotkał się z papieżem Franciszkiem! Mimo, że 41-latek nie jest osobą wierzącą, to od dawna marzył o wizycie w Watykanie i zobaczeniu grobu Jana Pawła II. W końcu mu się to udało!

O wizycie Komendy w Watykanie poinformował między innymi Szymon Hołownia. Jak wynika z jego wpisu na facebooku, wizytę byłego więźnia pomógł zorganizować papieski jałmużnik abp Konrad Krajewski, który niedługo zostanie kardynałem. - Obiad w domu u kardynała przygotuje Enzo - były bezdomny i podopieczny Konrada, który w więzieniu spędził 20. lat – czytamy we wpisie Hołowni. Wcześniej Komenda był na spotkaniu z papieżem, a także odwiedził grób Jana Pawła II.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fszymonholowniaoficjalny%2Fposts%2F941045822686876&width=500" width="500" height="271" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>

Po powrocie do Polski 41-latek złoży pozew o odszkodowanie, za to przez 18 lat niesłusznie przesiedział w więzieniu. - Czekamy jeszcze na wynik postępowania prowadzonego przez prokuraturę, bo chcemy wiedzieć jak się ono zakończy. Wniosek o odszkodowanie złożymy prawdopodobnie na przełomie lipca tego roku – zapowiedział Zbigniew Ćwiąkalski, obrońca Komendy. Śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy skazaniu i pobycie mężczyzny w więzieniu prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Jak podawały media, niedawno zmarł bardzo ważny świadek w tej sprawie.

Najnowsze