Tragedia na jeziorze w Kazimierzu Dolnym. Małżeństwo wypadło z kajaka, kobieta nie żyje

2020-07-11 14:00 MaAl
rzeka Pilica kajaki
Autor: WOPR Białobrzegi

Do tragedii doszło na Wiśle w Kazimierzu Dolnym (woj. lubelskie). Na wysokości przeprawy promowej, dwoje mieszkańców powiatu buskiego wypadło z kajaka. Z wody wyciągnął ich ratownik kazimierskiego WOPR. Kobieta zmarła w szpitalu.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 48letni mieszkaniec powiatu buskiego i jego 46-letnia żona wypadli z kajaka. Próbując trzymać się liny promowej mężczyzna wołał o pomoc. Jednocześnie podtrzymywał swoją żonę, która straciła przytomność. Wołanie o pomoc usłyszała przypadkowa osoba, która powiadomiła służby - podała policja.

Wkrótce później na miejsce przybył ratownik kazimierskiego WOPR, który już na łodzi podjął próbę resuscytacji 46-latki. Udało mu się przywrócić czynności życiowe kobiety.

Mrzeżyno: utonął w kanale portowym

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Kobieta trafiła do szpitala w Puławach. Jej 48-letni mąż był przytomny, nie odniósł obrażeń. Badanie wykazało natomiast, że miał dwa promile alkoholu w organizmie. W nocy puławski dyżurny otrzymał informację ze szpitala, że 46-letnia mieszkanka powiatu buskiego zmarła.

- Policja apeluje o rozwagę podczas przebywania nad woda. Alkohol, chwila nieuwagi może doprowadzić do wypadku, a w konsekwencji do tragedii - zaapelowała policja.

Najnowsze