Tragedia w Blachowni! Próbował ugasić pożar swojego domu, ale zginął

2015-09-02 15:16
Tragedia w Blachowni! Próbował ugasić pożar swojego domu ale zginął
Autor: X-NEWS

32-letni mężczyzna, chcąc ratować swój dom, zginął w pożarze, do którego doszło w Blachowni na Śląsku. - Osoba przebywająca w środku próbowała nieskutecznie ugasić ten pożar. Niestety, poniosła śmierć - powiedział Paweł Gronkiewicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Pogotowie przebadało również dwie inne osoby obecne na miejscu zdarzenia. Jedna z nich została przewieziona do szpitala.

Do tragicznego pożaru doszło we wtorek, 1 września, tuż po godzinie 18 w Blachowni na ulicy Kościuszki. Podczas pożaru jednorodzinnego  domu zginął 35-letni mieszkaniec, a jedna osoba trafiła do szpitala z podejrzeniami zatrucia tlenkiem węgla. Mężczyzna, króry zginął starał się ugasić pożar. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł. Nie udało się go uratować. Obecnie policja sprawdza, jak mogło dojść do pożaru i co było jego bezpośrednią przyczyną.

Przypomnijmy, w ostatnich dniach do tragicznego pożaru doszło w Łodzi. Spłonął zabytkowy XVIII-wieczny kościół. Był to jeden z najstarszych zachowanych zabytków miasta. Przez kilka godzin aż 17 zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu płonącej świątyni. Drewniany budynek został doszczętnie zniszczony. Z jego konstrukcji zachowały się jedynie grubsze elementy. Więcej informacji TUTAJ.

Zobacz też: Czad zabija w Krakowie. Nie żyje 13-latka

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE