Tragedia w Darłówku. Pogrzeb Kamila, Zuzi i Kacpra. - Spoczywajcie w pokoju, Aniołki [ZDJĘCIA]

2018-08-24 15:17
Pogrzeb w Sulmierzycach.
Autor: SUPER EXPRESS 11-letnia Zuzia, 13-letni Kamil oraz 14-letni Kacper zostali pochowani w rodzinnej miejscowości.

Tragedia w Darłówku. Dziś w kościele parafialnym w Sulmierzycach odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego rodzeństwa: 11-letniej Zuzi, 13-letniego Kamila oraz 14-letniego Kacpra. W ostatniej drodze towarzyszyli im rodzice, krewni, przyjaciele, koledzy ze szkoły, nauczyciele oraz władze miasta. Pogrzeb rozpoczął się o godzinie 11.

Tragedia w Darłówku. Cała Polska jest wstrząśnięta tym, co wydarzyło się 14 sierpnia nad Bałtykiem. Trójka rodzeństwa, która przyjechała wraz z rodzicami i młodszym braciszkiem, w pewnym momencie została porwana przez fale. 13-letniego Kamila wyciągnięto na brzeg tego samego dnia, ale po przewiezieniu do szpitala zmarł. Jego rodzeństwo - 11-letnią Zuzię oraz 14-letniego Kacpra odnaleziono w weekend.

Dziś o godzinie 11 w kościele parafialnym w Sulmierzycach odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego rodzeństwa. W ostatniej drodze towarzyszyli im rodzice, krewni, mieszkańcy Sulmierzyc, władze miasta oraz przyjaciele i nauczyciele ze szkoły.

RELACJA Z UROCZYSTOŚCI - KLIKNIJ F5, ABY ODŚWIEŻYĆ

Godz. 13.15 Trumny z ciałami rodzeństwa spoczęły na cmentarzu. - Spoczywajcie w pokoju, Aniołki - piszą znajomi dzieci na portalach społecznościowych.

Godz. 12.40 Kondukt żałobny dotarł na cmentarz parafialny w Sulmierzycach. To tam spocznie tragicznie zmarłe rodzeństwo.

Godz. 11.55 Zakończyła się msza święta. Wkrótce kondukt żałobny ruszy na cmentarz.

Godz. 11.45 W pogrzebie trójki tragicznie zmarłego rodzeństwa biorą udział tłumy ludzi.

Godz. 11.20 - Drodzy rodzice - nie zostawimy Was samych - zapewnia ksiądz.

Godz. 11.15 - Na ostatnim sprawdzianie z religii Kacper napisał, że Jezus jest dla niego wzorem do naśladowania. Uczy, że dobro zwycięża nad złem. Uczy, że kto jemu wierzy - zwycięża - mówi ksiądz proboszcz.

Godz. 11.05 - Sercem jesteśmy przy rodzicach zmarłych dzieci. Pragniemy ich wesprzeć w tragedii, która ich dotknęła - powiedział ksiądz.

Godz. 11.00 Rozpoczyna się msza święta. Tuż przed ołtarzem stoją trzy trumny. W kościele gromadzą się już żałobnicy - rodzina, znajomi, mieszkańcy Sulmierzyc, dzieci.

Godz. 10.35 Władze miasta Sulmierzyce w bardzo wzruszający sposób postanowiły pożegnać zmarłe rodzeństwo.

UM Sulmierzyce
Autor: UM Sulmierzyce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze