Tysiące Polaków skierowanych na kwarantannę?! Niepokojący SMS. O co chodzi?

2021-09-23 21:13
Tysiące Polaków skierowanych na kwarantannę?! Niepokojące wiadomości SMS
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ GIS Tysiące Polaków skierowanych na kwarantannę?! Niepokojące wiadomości SMS

Wielu Polaków otrzymuje w ostatnich dniach niepokojące wiadomości SMS na temat tego, że zostali skierowani na kwarantannę. Choć informacja brzmi bardzo poważnie, to okazuje się, że to oszustwo. Ostrzeżenie w tej sprawie wydał Główny Inspektorat Sanitarny!

Oszuści szukają coraz to nowych sposobów, aby uzyskać nasze dane. Tym razem wysyłają wiadomości SMS, w których czytamy, że zostaliśmy skierowani na kwarantannę. - Zostałeś skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny z powodu zakażenia w Twoim najbliższym otoczeniu. Więcej informacji na stronie... - brzmią wiadomości, które wydają się realistyczne i prawdziwe. Okazuje się, że to oszustwo, przed którym ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny. - Jest to próba wyłudzenia danych osobowych. Prosimy nie otwierać linku wskazanego w wiadomości. Inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron - czytamy w komunikacie.

Kliknięcie takiego linka przenosi nas na fałszywą stronę. Otrzymujemy informację, żeby zaktualizować oprogramowanie Flach Player telefonu. Tak naprawdę instaluje się w naszym telefonie fałszywe oprogramowanie, które monitoruje wszystkie nasze ruchy w sieci, w tym logowania np. do bankowości elektronicznej. Tym samym możemy stracić wszystkie oszczędności, które mamy na koncie.

Sonda
Czy padłeś kiedyś ofiarą oszustwa w Internecie?
Oszustwa w internecie. 11 zatrzymanych, chodzi o miliony
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE