Uderzył w drzewo, zabił kolegę

2020-07-13 12:28 Andrzej Woźniak
Zabił w wypadku kolegę trafił do aresztu
Autor: Andrzej Woźniak Sąd aresztował pijanego kierowcę na trzy miesiące

Pijany i naćpany kierowca spowodował wypadek, w którym zginął jego kolega. Teraz postanowieniem Sądu Rejonowego w Siedlcach, 22-latek trafił do aresztu na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w maju tego roku, w godzinach porannych, w miejscowości Wólka Nosowska na terenie powiatu łosickiego. Kierujący samochodem m-ki toyota na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku uderzenia 23-letni pasażer samochodu zginął na miejscu. Natomiast kierujący z obrażeniami ciała został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala.

 Po ukończeniu leczenia w ubiegłym tygodniu  Sąd Rejonowy w Siedlcach, zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny, który podczas wypadku siedział za kierownica toyoty. Wyniki badań potwierdziły, że kierowca był nie tylko pod wpływem alkoholu, ale i marihuany i mefedronu. Mężczyzna odpowie teraz za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości oraz po użyciu substancji odurzającej i środka psychotropowego oraz za kierowanie w tym stanie pojazdem.  Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwa, o które jest podejrzany mieszkaniec gminy Stara Kornica grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Najnowsze