W Lasach Państwowych zatrudnili księdza na etat

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz

W Lasach Państwowych zatrudnili księdza na etat

2017-03-07 3:00

Dobra zmiana w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku (woj. podlaskie). Na etacie doradcy podlaskich leśników został zatrudniony... ksiądz Tomasz Duszkiewicz. Kapłan, który jednocześnie pełni posługę w parafii pw. św. Ojca Pio w Węgrowie (woj. mazowieckie), pobiera za swoją pracę wynagrodzenie. Nie musi jednak zrywać się co rano - swoje obowiązki wykonuje na odległość, w systemie telepracy.

Stanowisko, które objął ks. Duszkiewicz, zostało utworzone w listopadzie ubiegłego roku przez nowego dyrektora białostockiej RDLP Andrzeja J. Nowaka. Nazwa etatu brzmi dość tajemniczo: stanowisko ds. współpracy z otoczeniem regionalnym, zaś ksiądz je piastujący to doradca ds. edukacji społecznej.

Jakie kompetencje ma kapłan, aby doradzać leśnikom? - Ksiądz Duszkiewicz jest obywatelem polskim, ma przygotowanie pedagogiczne i doświadczenie w pracy z młodzieżą - wyjaśnia Jarosław Krawczyk (52 l.), rzecznik prasowy RDLP w Białymstoku. Wiadomo też, że był kapelanem myśliwych z diecezji drohiczyńskiej. Chcieliśmy zapytać duchownego o jego obowiązki w Lasach Państwowych. Niestety, jego telefon milczy, nie jest uchwytny też w swojej parafii. Dowiedzieliśmy się jednak, że ksiądz-doradca zorganizuje ogólnopolskie uroczystości odsłonięcia pomnika Danuty Siedzikówny "Inki" w Browsku oraz Ekologiczne Europejskie Forum Młodych w Puszczy Białowieskiej. Mnóstwo roboty!

Zobacz: Sąd wypuścił oprawcę, a on porwał 12-letnią Amelkę, żeby ją zgwałcić

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają