W pracy czy NA SCENIE - pracownicy radzą sobie śpiewająco

i

Autor: Materiały prasowe

Niezwykły projekt muzyczny „Amazon - Zespół z Pasją”

W pracy czy NA SCENIE - pracownicy radzą sobie śpiewająco

2022-12-09 0:05

Miejsce pracy tworzą przede wszystkim ludzie. Każdy pracownik to niepowtarzalna osobowość, wyjątkowe umiejętności i pasje, którymi można się dzielić z innymi. Doceniając różnorodność zainteresowań swoich pracowników, Amazon zorganizował dla nich niecodzienny projekt muzyczny „Amazon – Zespół z Pasją”, który miał wyłonić największe talenty spośród nich.

Aby wziąć udział w konkursie, pracownicy przysyłali swoje zgłoszenia wraz z materiałem muzycznym. Od czerwca 2022 r. wpłynęło kilkadziesiąt aplikacji ze wszystkich 10 centrów logistycznych Amazon w Polsce. Finałową szóstkę wybrało jury, a siódmego laureata wskazali w głosowaniu sami pracownicy. Zwycięzcy nagrali własny teledysk, wydali płytę z coverami i autorskim utworem „Nasz czas”, który specjalnie dla nich napisał Gromee, mają także swoją playlistę na Spotify. Można ich również zobaczyć w zimowym klipie „Ten święteczny dzień”.

Różnorodność, integracja, pasja

Amazon to zgrany zespół ludzi, którzy każdego dnia dbają o satysfakcję klientów robiących zakupy na Amazon.pl. W firmie najważniejsi są ludzie – tu mogą się spełniać nie tylko zawodowo, ale też realizować swoje pasje, np. te muzyczne. Wśród finalistów projektu „Zespół z Pasją” znalazł się m.in. Marcin Boronowski z robotycznego centrum logistycznego w Gliwicach. Marcin dostrzega w firmie wiele możliwości rozwoju. Kocha pracę z ludźmi, którzy go inspirują, a tych w Amazon nie brakuje. Tu zatrudnienie znajdzie każdy, bez względu na status, pochodzenie, wyznanie czy płeć – firma docenia różnorodność. Pracownikami biur i centrów logistycznych Amazon zostają zarówno osoby bez doświadczenia, absolwenci studiów, jak też wysoko wykwalifikowani pracownicy. Na wybranych stanowiskach i zmianach w centrach logistycznych tydzień pracy trwa tylko 4 dni, są też liczne benefity, m.in. bezpłatny dojazd do i z pracy czy obiady za złotówkę.

Przyszli na chwilę, zostali do dziś

Przyjazne środowisko pracy zatrzymało na dłużej kolejną laureatkę, Małgorzatę Gralak z centrum logistycznego w Łodzi, która przyszła „na chwilę”, a jest w Amazon już 6 lat! Małgosia uwielbia nowe wyzwania. Jest miłośniczką kryminałów, puzzli i wycieczek rowerowych. Jej unikalna, aksamitna barwa głosu sprawdza się idealnie w niskiej tonacji. Z niezwykłym soulowym zacięciem w głosie do finału dotarł też Tomasz Połącarz z centrum logistycznego w Bielanach Wrocławskich. Szukał pracy na kwartał, a pracuje w Amazon do dziś. Jest mężem Sabiny i tatą dwójki dzieci, od kilku lat trenuje boks. Tomek ma wykształcenie muzyczne, gra na kilku instrumentach i śpiewa, a 5 lat wcześniej wystąpił na scenie ze swoim idolem - Zbigniewem Wodeckim.

Rozwój zawodowy i muzyczny

Pracownicy Amazon realizują własne pasje, mają czas dla rodziny, a przy tym mogą liczyć na pozapłacowe benefity oraz możliwości rozwoju zawodowego. To jeden z powodów, dla którego na pracę w firmie zdecydowała się mama trojga dzieci i żona zawodowego żołnierza, Julia Kopczyk-Balde z centrum logistycznego w Sadach k. Poznania. Muzycznie Julia rozwija się od dziecka. Do 18. r.ż. śpiewała profesjonalnie, miała podpisany 11-letni kontrakt z TVP1, a także zdobywała nagrody na międzynarodowych festiwalach. Jej mocny, szorstki wokal świetnie brzmi w melancholijnych, rockowych kołysankach. Do finału zakwalifikował się także Paweł Czabak, operator wózka widłowego w robotycznym centrum logistycznym w Świebodzinie. W firmie szczególnie ceni ludzi i możliwości rozwoju. W Amazon jest to możliwe m.in. dzięki programowi „Postaw na Swój Rozwój”, w ramach którego wybrani pracownicy mogą liczyć na sfinansowanie edukacji i materiałów edukacyjnych do kwoty 26 tys. zł w ciągu 4 lat. To również szansa na ukończenie kursu np. na mechanika samochodowego czy zdobycie uprawnień np. spawacza. Program obejmuje też dziedziny niezwiązane z działalnością Amazon. Paweł nie tylko ma doświadczenie zawodowe, ale też muzyczne – od dziecka pisze i nagrywa piosenki w domowym studiu, wydał już 3 płyty w dwóch różnych zespołach! Poza pracą projektuje ogrody.

Przyjazna atmosfera i bezpieczeństwo

Kolejna finalistka to Magdalena Kąkol z centrum logistycznego w Sosnowcu. Magda wybrała ofertę Amazon jako najlepszą spośród dostępnych na rynku. Ceni zaangażowanie firmy w zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa. Najważniejsza jest dla niej rodzina oraz wsparcie i miłość dziewczyny. Magda tańczy, fotografuje, zajmuje się wizażem, a do tego jeszcze śpiewa – niegdyś w szkolnym chórze – dziś wszędzie, gdzie się da. Siódmym finalistą, wybranym w głosowaniu przez pracowników Amazon, jest Rafał Goszcz z centrum logistycznego w Sosnowcu. Rafał zajmuje się obsługą zamówień internetowych w centrum dystrybucji Amazon. Poza śpiewaniem biega, fotografuje i piecze ciasta. Kształci się w katowickim studiu METRO, a śpiewanie w „Zespole z Pasją” zadedykował nieżyjącej mamie. Rafał ma głos kojący i pełen emocji i jest świetnym uzupełnieniem muzycznej ekipy.

Warsztaty muzyczne pod okiem profesjonalistów

Pracownicy Amazon przez kilka tygodni uczestniczyli w warsztatach muzycznych, które odbyły się w studiu muzycznym „Źle i Tanio” w Warszawie. Trenowali wokal pod kierunkiem profesjonalistów z branży muzycznej: Moniki Wydrzyńskiej, Piotra Walickiego i Przemysława dreda Pietrzaka. Na wszystkich etapach muzycznego projektu finalistom towarzyszyły gwiazdy dużego formatu, w tym producent muzyczny Gromee i Grzegorz Hyży, który tak mówi o finalistach:

Śpiewają z pasją, a do tego są na tyle unikatowi i różnorodni w kontekście muzycznym, że dokładnie w tym tkwi ich moc i siła! Świetnie, że mają czas na to, by robić to, co kochają! – mówi wokalista. We wrześniu 2022 r. finaliści projektu „Amazon – Zespół z Pasją” nagrywali w studiu „The Boogie Town Studio” w Otwocku wybrane covery, a także solówki i wspólny refren do autorskiego utworu, który specjalnie dla nich napisał Gromee.

Partnerem materiału jest AMAZON

Nasi Partnerzy polecają