Wakacyjny rozkład jazdy pociągów PKP Intercity. Więcej połączeń i wyższy komfort podróżowania

2021-06-14 0:00
Wakacyjny rozkład jazdy pociągów PKP Intercity. Więcej połączeń i wyższy komfort podróżowania
Autor: Materiały Prasowe

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim – wakacyjne podróże. Planując wyjazd w góry lub nad morze, warto sprawdzić ofertę PKP Intercity na nadchodzący sezon. Pociągiem dotrzemy do najpopularniejszych miejscowości turystycznych położonych nad morzem, w górach czy na Mazurach. Aby mieć gwarancję przejazdu w związku z obostrzeniami dotyczącymi miejsc siedzących i możliwość zakupu biletu w niższej cenie, opłaca się zaplanować urlop z wyprzedzeniem.

W niedzielę 13 czerwca br. zaczęła obowiązywać wakacyjna korekta rozkładu jazdy. Pasażerowie mogą skorzystać z większej liczby połączeń i składów na popularnych trasach. Przewoźnik uruchomił sezonowe pociągi, a do siatki połączeń PKP Intercity zostały włączone nowe miejscowości.

Więcej pociągów w wakacje

Ci, którzy planują urlop nad polskim morzem, w tym roku jeszcze łatwiej dotrą na miejsce. Mieszkańcy Dolnego Śląska i Wielkopolski dojadą do Ustki w każdy wakacyjny weekend nowym pociągiem TLK Jamno. Do Ustki dojedziemy również dzięki wydłużeniu relacji pociągu IC Gwarek (poza sezonem letnim kursuje z Katowic do Słupska). Latem do pociągu TLK Ustronie rel. Kraków – Kołobrzeg – Kraków zostaną dołączone kolejne wagony, łącząc Kraków i Warszawę z Ustką. Z Wrocławia do Kołobrzegu dostaniemy się dzięki IC Swarożyc. Trasę Warszawa – Trójmiasto w wakacyjne weekendy będzie obsługiwać pociąg IC Lazur rel. Łódź Fabryczna – Gdynia – Łódź Fabryczna. Z Podkarpacia dotrzemy do Trójmiasta dzięki wydłużonej do Przemyśla relacji składu TLK Artus łączącego Gdynię ze stolicą Małopolski, z grupą wagonów do Jeleniej Góry. Do tego miasta dotrzemy też dzięki grupie wagonów bezpośrednich, podróżując TLK Rozewie rel. Gdynia – Bielsko Biała – Gdynia, którym dotrzemy też do Zwardonia

Więcej połączeń na popularnych trasach

W nowym rozkładzie PKP Intercity pojawi się więcej w stosunku do ubiegłego roku par pociągów na kilku najpopularniejszych trasach:

  • Wrocław iPoznań – z 10 do 15 połączeń (13 w kategorii InterCity);
  • Warszawa iLublin – z 8 do 11 połączeń, w tym więcej pociągów w kategorii InterCity;
  • Kraków iKatowice – z 6 do 18 połączeń (13 w kategorii InterCity);
  • Kraków i Wrocław – z 7 do 14 połączeń;
  • Wrocław i Katowice – z 10 do 18 połączeń

Podlasie z dostępem do kolei

Dostęp do usług PKP Intercity po kilkunastu latach zyskało południowe Podlasie. Mieszkańcy tego regionu będą mogli bezpośrednio dojechać koleją do Trójmiasta, Warszawy i Białegostoku (z Bielska Podlaskiego i Hajnówki koszt przejazdu to tylko 15 zł). Korzystając z Biletu Taniomiastowego ceny przejazdów pomiędzy stolicą a poszczególnymi nowymi miejscowościami na Podlasiu są w przedziale 19-28 zł.

Debiut wagonów COMBO

W wakacje na torach pojawią się wielofunkcyjne wagony COMBO. To pierwsze w Polsce pojazdy tego typu, wyposażone w przedziały rodzinne i dla osób z niepełnosprawnościami. Jest też część bezprzedziałowa i przestrzeń do przewozu rowerów. Wnętrza są wyciszone. COMBO zostaną włączone do składów: IC Piast rel. Gdynia – Kraków – Gdynia, IC Pomorzanin rel. Wrocław – Gdynia – Wrocław oraz IC Mamry rel. Wrocław – Giżycko – Wrocław.

Bezpieczna podróż pociągiem

Obowiązuje rezerwacja miejsc oraz nakaz zasłaniania ust i nosa podczas podróży. Przewoźnik dba o bezpieczeństwo pasażerów, regularnie dezynfekując wszystkie pociągi po przejazdach. Kierownicy pociągów i konduktorzy są wyposażeni w środki ochrony osobistej, a kontrola biletów odbywa się za pomocą terminali zbliżeniowych.

Wakacyjny rozkład jazdy pociągów PKP Intercity. Więcej połączeń i wyższy komfort podróżowania
Autor: Materiały Promocyjne

Więcej biletów w promocyjnych cenach

Dostępna na stronie www.intercity.pl wyszukiwarka Łowcy Super Promo to możliwość zakupu biletu w niższej cenie – do 7 dni przed podróżą. Przewoźnik udostępnia podróżującym jeszcze więcej biletów w atrakcyjnych cenach na pociągi ekspresowe m.in. Pendolino. Im wcześniej kupimy bilet, tym lepiej, gdyż zyskamy gwarancję niskiej ceny. Bilety w promocyjnych cenach będą stale w przedsprzedaży, a ich ceny na najbardziej popularnych trasach zaczynają się od 49 zł. Promocja łączy się z ulgami ustawowymi, więc podróże koleją między największymi miastami w Polsce będą jeszcze tańsze!

Wakacyjny rozkład jazdy pociągów PKP Intercity. Więcej połączeń i wyższy komfort podróżowania
Autor: Materiały Prasowe

PARTNEREM MATERIAŁU JEST PKP INTERCITY

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE