Widzisz na tym zdjęciu dziecko? Kierowca raczej go nie zauważy

2015-01-17 15:15

Szara aura na dworze, szary ubiór dziecka, któego postaćzlewa się z drzewami poustawianymi na poboczu. Kierowca nie ma szans wcześniej zauważyć przechodnia. A ty widzisz dziecko na tym zdjęciu?

Szybka reakcja kierowcy może nie wystarczyć. Przy takich warunkach, pieszy jest prawie całkowicie niewidoczny. Kiedy nagle wychodzi na przejście dla pieszych, o jego życiu mogą decydować sekundy. Nie trudno się dziwić kierowcom. Potrzeba trochę czasu, żeby dostrzec dziecko na zdjęciu. Co ma powiedzieć prowadzący pojazd, który nie ma aż tyle czasu na reakcję?

Aby uniknąć tragedii wystarczy choć jeden element odblaskowy. Może uratować życie nie tylko przechodnim, ale i kierowcy.

Zdjęcie na profilu facebookowym udostępniła Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu. Mimo, że pochodzi ono ze starej kampanii społecznej, jest jak najbardziej nadal aktualne. Przedstawia widok drogi z perspektywy kierowcy. Widzicie na zdjęciu dziecko?

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Widzisz na tym zdjęciu dziecko?
Autor: Facebook
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE