WROCŁAW: Agencja artystyczna przyjmowała łapówki za organizowanie imprez

2012-02-20 19:12 marcs

Paweł P.(urzędnik z Pabianic), Adam M. (sekretarz urzędu miasta w Pabianicach) i Artur K. (właściciel agencji artystycznej z Wrocławia) zostali oskarżeni przez Prokuraturę o łapówkarstwo.

Artur K. w latach 2006 – 2009 organizował między innymi Dni Pabianic, miejskiego sylwestra, wspomógł akcje WOŚP w 2007 roku. Według prokuratury nie był to przypadek, że akurat jego firma organizowała większość imprez w regionie. Został, wraz z Adamem M. (ówczesny sekretarz urzędu miasta) i Pawłem P. , oskarżony o łapówkarstwo.

Były sekretarz przyznał, że od Artura K. dostał co najmniej 22 tysiące złotych, między innymi za wygrany przetarg na Sylwester w Pabianicach. Doradzał mu również, jak ma wyglądać projekt, aby przeszedł bez problemu w przetargu.

Prawdopodobnie również imprezy w Twardogórze k. Wrocławia nie były organizowane uczciwie. Przez kilka lat firma Artura K. zajmowała się Dniami Twardogóry. Takie informacje przekazała prokuraturze była żona biznesmena. Zarówno burmistrz miasta, jak i sam podejrzany, zaprzeczają tym oskarżeniom.

Najnowsze