Wybory 2010: Pawlak chce zwabić wyborców na iPada

2010-05-27 12:27

Kampania wyborcza nabiera tempa. Świadczy o tym obszerny wywiad jakiego Waldemar Pawlak udzielił „Rzeczpospolitej”. Wicepremier, który stroni najczęściej od mediów tym razem popisał się wylewnością. Stwierdził nawet, że każdy uczeń i student w Polsce powinien mieć tablet a nie teczkę z książkami.

- Uwielbiam kontakt z wyborcami przez internet - mówi w wywiadzie dla "Rz" wicepremier Waldemar Pawlak, kandydat na prezydenta. Twierdzi również, że dla przyszłego prezydenta upowszechnienie bezpłatnego dostępu do sieci powinno być priorytetem. Do tego każdy uczeń i student powinien mieć tablet zamiast teczki – taki jak chociażby iPad.

- Myślę, że to perspektywa szybsza, niż ktokolwiek się spodziewa - zapewnia wicepremier i dodaje: - Koszt takiego urządzenia nie jest duży. Gdyby podliczyć cenę podręczników do trzech klas gimnazjum, to mogłoby wyjść na to samo – stwierdził Waldemar Pawlak.

Nie zabrakło oczywiście również obietnicy wyborczej: - W ciągu jednej kadencji jest to możliwe. Razem wszystko jest możliwe – podsumował kandydat na prezydenta z ramienia PSL.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE