ZAMIENIONO ZWŁOKI Anny Walentynowicz i Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej? NPW POTWIERDZA - doszło do ZAMIANY ZWŁOK

2012-09-25 14:56

Naczelna Prokuratura Wojskowa potwierdza! Doszło do zamiany ciał Anny Walentynowicz i innej ofiary katastrofy smoleńskiej! Czy będą teraz kolejne ekshumacje?

Naczelna Prokuratura Wojskowa potwierdza - doszło do zamiany ciał Anny Walentynowicz i innej ofiary katastrofy smoleńskiej.

17 września 2012 roku na gdańskim cmentarzu odbyła się ekshumacja Anny Walentynowicz. Dzień później, na warszawskich Powązkach odbyła się kolejna ekshumacja - prokuratura nie chciała zdradzić o kogo chodzi, jednak spekulacje wskazują na grób Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej.

Oba ciała dokładnie badali biegli z zakładu medycyny sądowej. Zawiadomienie do prokuratury o zamianie ciał złożyła rodzina Walentynowicz. Prokuratorzy uznali, że jedyną opcją by rozwiać wszelkie wątpliwości jest ekshumacja. Teraz okazuje się, że podejrzenia rodziny były słuszne.

- Sprawozdania z badań genetycznych z obu wskazanych powyżej ośrodków akademickich wpłynęły do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie w dniu 25 września 2012 r. Wynika z nich jednoznacznie, że ciała te zostały ze sobą wzajemnie zamienione- czytamy w oświadczeniu rzecznika NPW, płk. Zbigniewa Rzepy.

Czy teraz będą kolejne ekshumacje?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE