Zepsuła się kupa kamieni za 40 tys. zł

2016-02-16 3:00

Słynna wrocławska instalacja artystyczna zwana potocznie "kupą kamieni" nie wytrzymała starcia z siłami natury. Wystarczyło, że z nieba spadł kapuśniaczek, a betonowe kloce układające się w wyraz "kocham" trzeba było zdemontować. Wszystko dlatego, że przez deszcz doszło do zwarcia i przestało działać oświetlenie dzieła sztuki, za które zapłacono 40 tys. zł.

Przez to zwarcie wysiadło też oświetlenie w okolicznych domach, co do szewskiej pasji doprowadziło mieszkańców. A byli i tak wystarczająco oburzeni, że w ramach Europejskiej Stolicy Kultury ich okropne podwórko zostało udekorowane betonowym byle czymś. Zamiast sztuki wątpliwej wartości chcieliby mieć plac zabaw albo choćby trawnik. Hieronim Adamczak (81 l.) zauważa, że instalacja była narażona nie tylko na opady deszczu. - Te kamienie upodobały sobie pijaczki. I często się załatwiają w tym miejscu - narzeka nasz rozmówca. - Mam nadzieję, że urzędnicy w końcu zabiorą to coś - dodaje. Nic z tego. Urzędnicy już zapowiedzieli, że w ciągu kilku dni dzieło sztuki zostanie naprawione. 

Zobacz: Najczęściej kradzione auta w Polsce. Sprawdź jakie modele ginęły w 2015 roku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE