$2.5 mln w narkotykach przejętych na Greenpoincie

2016-03-15 1:00

Spektakularna akcja policji na Greenpoincie. Detektywi wydziału narkotykowego NYPD aresztowali dwóch członków gangu handlującego marihuaną i innymi nielegalnymi nielegalnymi substancjami. Przejęte „dragi” mają wartość co najmniej 2.5 miliona dolarów

Aresztowanie 36-letniego Phillipa Fenga i 35-letniego Victora Bae'a było wynikiem śledztwa i wspólnego dochodzenia z agentami federalnym, którzy rozpracowywali gang przemytników narkotyków sprowadzanych z Zachodniego Wybrzeża na Brooklyn i sprzedawanychna ulicach Nowego Jorku.
Detektywi obserwowali podejrzanych i kilka dni temu zauważyli jak z budynku ABF Freight przy 414 Maspeth Avenue wyciągają wielki kontener i ładują go do ciężarówki.
Następnie ruszyli do „dziupli” przy 234 Java Street na Greenpoincie.
Ale nie dojechali, bo w końcu policja wkroczyła do akcji. Okazało, że w kontenerze było 300 funtów marihuany. Dzień po tej akcji stróże prawa zdobyli nakaz przeszukania pomieszczeń greenpoinckiej dziupli.
Tam znaleźli dodatkowe 150 funtów marihuany oraz 1100 przygotowanych do dystrybucji kapsułek zawierających poza marihuaną również grzyby halucynogenne oraz wodne PCP. Dodatkowo znaleziono tam 100 tys. dolarów w gotówce oraz broń. Wartość przejętych narkotyków to co najmniej 2.5 miliona dolarów. Roczne obroty handlarzy oceniono na 10 milionów dolarów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE