Tajemnicze zaginięcie 4-letniej Cleo. Szokujące ustalenia policji

2021-10-27 11:56
Cleo Smith
Autor: twitter/WA_Police Co się stało z maleńką Cleo Smith?

Minęły prawie dwa tygodnie odkąd 4-letnia Australijka Cleo Smith zniknęła z namiotu, w którym spędzała weekend z rodziną. Śledczy nie wykluczają porwania dziecka. Wyznaczyli milion dolarów australijskich nagrody za informacje na temat dziewczynki. We wtorek (26 października) już po raz trzeci przeszukiwali dom jej matki. „Ktoś w naszej społeczności wie, co stało się z Cleo" - mówi kierujący śledztwem.

"Chcemy po prostu odzyskać naszą małą córeczkę, pomóżcie nam ją odnaleźć" - błaga matka Cleo, Ellie Smith. Ona i jej partner Jake Gliddon spędzali razem z dziećmi weekend na kempingu na wybrzeżu w zachodniej Australii. Ostatni raz 4-letnia Cleo była widziana 16 października nad ranem w rodzinnym namiocie. Potem jej mama zauważyła, że dziecko zniknęło wraz ze śpiworem. Jak mówi Smith, to nietypowe zachowanie dla jej córki - nigdy nie oddalała się sama od rodziny. Dziewczynki szuka praktycznie cała Australia, w tym także australijska policja federalna, dysponująca najnowocześniejszą technologią. Najbardziej w tej chwili prawdopodobny scenariusz zakłada, że dziecko mogło zostać porwane. Jak informuje BBC, śledczy ustalili, że namiot, z którego dziecko zniknęło, został otwarty od góry - dziewczynka nie byłaby w stanie sama dosięgnąć do zamka. 

Gorzów Wielkopolski: Grozili porwaniem dziecka i podpaleniem firmy

Rząd stanowy zaoferował niedawno milion dolarów australijskich (około 3 mln złotych) za informacje na temat dziewczynki. "Ktoś z naszej społeczności wie, co się stało z Cleo, a teraz ma milion dodatkowych powodów, by to ujawnić" - mówili śledczy. Od tego momentu sprawą interesują się też prywatni detektywi i łowcy nagród. Tymczasem funkcjonariusze wciąż nie natrafili na żadne ślady dziewczynki. Mają jednak nowe informacje. 

Jak donosi "The Guardian", policja chce porozmawiać z kierowcą samochodu, który był podobno widziany w pobliżu miejsca zaginięcia dziewczynki między 3 a 3.30 rano feralnej nocy. Śledczy nie przesądzają, że kierowca auta może mieć coś wspólnego z zaginięciem dziecka, jednak jeżdżenie bez celu nad ranem w pobliżu miejsca zaginięcia dziecka jest wg nich podejrzane.

Tymczasem w ostatnich dniach już trzykrotnie australijska policja przeszukiwała rodzinny dom dziewczynki, w tym raz przez siedem godzin. Czy podejrzewa o coś matkę dziecka lub jej partnera? Jak podaje "7News", śledczy zapewniają, że rodzina Cleo nie jest celem dochodzenia. To standardowa procedura mająca na celu zabezpieczenie wszelkich możliwych dowodów. 

Sonda
Czy kary za uprowadzenie dziecka powinny być bardziej surowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE