Zastrzelone dziecko w USA

i

Autor: Ron Wilkins/Journal & Courier via AP Zastrzelone dziecko w USA

Broń znaleźli w domach

5-latek zastrzelił 16-miesięcznego brata, 2-latka strzeliła do siebie. Horror w USA

2023-03-31 13:38

W miejscowości Lafayette, w stanie Indiana, 5-letni chłopiec zastrzelił swojego 16-miesięcznego brata. Z kolei w Fort Worth w Teksasie dwuletnia dziewczynka znalazła w domu broń i wystrzeliła z niej w swoją klatkę piersiową. Dziecko walczy w szpitalu o życie. To kolejne w ostatnim czasie doniesienia o tragediach związanych ze swobodnym dostępem do broni palnej.

Do pierwszego tragicznego incydentu doszło na początku tego tygodnia w stanie Indiana. W czwartek policja poinformowała, że w wyniku postrzału zginęło 16-miesięczne dziecko. "Detektywi z Departamentu Policji w Lafayette ustalili, że chłopczyk został zastrzelony przez pięcioletniego brata, który był w stanie uzyskać dostęp do broni w mieszkaniu". "Biuro koronera hrabstwa Tippecanoe przeprowadziło w środę autopsję i zidentyfikowało zabitego chłopca jako Isiaha Johnsona. Za wstępną przyczynę śmierci uznało jedną ranę postrzałową" – podaje Reuters. W chwili tragedii w domu była jedna osoba dorosła. 

Teksas. 2-latka strzeliła sobie w klatkę piersiową

Do podobnej tragedii doszło w środę (29 marca) w stanie Teksas. "Około godziny 23:30 policja została wysłana do strzelaniny w bloku 2600 Aiken Lane w Fort Worth. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, znaleźli dziecko z raną postrzałową klatki piersiowej" - podaje z CBC News. Matka 2-letniej dziewczynki powiedziała policji, że córka najprawdopodobniej wyciągnęła broń z szuflady i się postrzeliła. Z rozległymi obrażeniami mała trafiła do szpitala, gdzie walczy o życie. 

Dramatyczne statystyki z USA. Dzieci giną od broni palnej

Z danych organizacji Everytown for Gun Safety wynika, że do tej pory w 2023 roku w całych Stanach Zjednoczonych odnotowano ponad 60 nieumyślnych przypadków postrzeleń przez dzieci, w których zginęło 25 osób, a 39 zostało rannych.

Sonda
Czy w Polsce powinien być bardziej swobodny dostęp do broni?
Strzelanina w Krakowie. Morderstwo na ul. Sławkowskiej
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany