Alec Baldwin zastrzelił Ukrainkę. Pójdzie siedzieć? Został formalnie oskarżony

i

Autor: AP/Seth Wenig; AP/Andres Leighton Alec Baldwin zastrzelił Ukrainkę. Pójdzie siedzieć? Został formalnie oskarżony

Tragedia na planie filmowym

Alec Baldwin zastrzelił Ukrainkę. Pójdzie siedzieć? Został formalnie oskarżony

2023-02-01 14:37

Prokuratura w Nowym Meksyku we wtorek (31 stycznia) formalnie oskarżyła aktora Aleca Baldwina (64 l.) o nieumyślne spowodowanie śmierci autorki zdjęć do filmu "Rust”, pochodzącej z Ukrainy Halyny Hutchins. Jeśli sędzia zdecyduje o procesie, gwiazdorowi, który niedawno po raz ósmy został ojcem, może grozić nawet do 5 lat więzienia.

Do tragicznego wypadku na planie filmowym doszło 21 października 2021 roku w Santa Fe, gdzie trwały zdjęcia do nowego westernu "Rust". Alec Baldwin był nie tylko jego główną gwiazdą, ale także jednym z producentów. Feralnego dnia podczas sceny w kościele ćwiczył wyciąganie broni z kabury. W pewnym momencie jednak wycelował i wystrzelił w stronę kamery, za którą stała Halyna Hutchins. Kula trafiła ukraińską operatorkę w klatkę piersiową, niestety nie udało się jej uratować. Baldwin ranił też reżysera filmu, Joela Souzę, ale ten wyszedł z tego praktycznie bez szwanku. Hutchins osierociła 9-letniego syna.

Dramat na planie filmu "Rust". Brak podstawowych zasad bezpieczeństwa

We wtorek, 31 stycznia, oficjalnie zakończyło się śledztwo w tej sprawie, a Alec Baldwin został formalnie oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci, podobnie jak Hanna Gutierrez-Reed, zbrojmistrzyni planu. Prokuratorzy zarzucili aktorowi i jego współpracowniczce, że nie przestrzegali standardowych procedur bezpieczeństwa. Śledczy z biura prokuratora okręgowego, Robert Shilling, zwrócił uwagę, że aktor nie przeszedł wystarczającego szkolenia w zakresie obsługi broni palnej i nie odniósł się do skarg dotyczących bezpieczeństwa na planie. "Nacisnął spust prawdziwej broni palnej, kiedy należało użyć repliki lub gumowego pistoletu i skierował broń w stronę operator i reżysera filmu".

Alec Baldwin pójdzie siedzieć?

Gutierrez-Reed z kolei zarzuca się, że nie sprawdziła naboi, które ładowała do broni palnej, dopuściła do tego, by na planie znajdowała się ostra amunicja i nie zabezpieczyła jej. Prawnik Baldwina stwierdził, że oskarżenie jego klienta "zniekształca tragiczną śmierć Halyny Hutchins i stanowi straszną pomyłkę sądową". O tym co dalej, zadecyduje sędzia. Jeśli sprawa trafi na wokandę, zarówno Baldwinowi, jaki Gutierrez-Reed grozi od 18 miesięcy do 5 lat więzienia. Baldwin niedawno po raz ósmy został ojcem. Po formalnym oskarżeniu gwiazdora, jego żona, Hilaria, opublikowała na Instagramie zdjęcie całej rodziny i napisała: "Alec, kochamy Cię i jesteśmy tu dla Ciebie".

Sonda
Czy Alec Baldwin powinien ponieść konsekwencje śmierci koleżanki z planu?
„Zastrzeliłem policjanta, bo wszedł we mnie diabeł”
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany