NHS

i

Autor: Shutterstock NHS

Ogromne odszkodowanie

Amputowali dziecku ręce i nogi! Powodem zła diagnoza. Ogromne odszkodowanie

2023-01-23 10:20

Rodzice dziecka, któremu po błędnej diagnozie lekarskiej amputowano wszystkie kończyny, otrzymali od sądu w Londynie ogromne odszkodowanie. Medycy ze szpitala Frimley Park w Surrey nie rozpoznali na czas posocznicy u dziewczynki. Potem było już za późno, by dało się ją uratować bez dramatycznej decyzji o amputacjach.

Przez błąd lekarzy amputowano dziecku wszystkie kończyny. Ogromne odszkodowanie od służby zdrowia dla rodziny

Przez błąd lekarzy amputowano dziecku wszystkie kończyny! Do tej szokującej pomyłki medycznej doszło w Wielkiej Brytanii. Jakiś czas temu do szpitala Frimley Park w Surrey trafiła pewna dziewczynka. Dziś brytyjskie media nie podają jej imienia i nazwiska ani nawet wieku, wiadomo tylko, że jest w wieku szkolnym. Dziecko miało bardzo niepokojące objawy - wysoką gorączkę, ból głowy i nóg, wysypkę. Były to ewidentne objawy posocznicy, czyli sepsy, która jest śmiertelnie niebezpieczna. Niestety, medycy, którzy przyjęli dziecko na ostrym dyżurze, zlekceważyli wszystkie te objawy. Dali dziewczynce paracetamol i odesłali ją do domu. Tam jednak stan dziecka się pogorszył. Dziewczynka wróciła na ostry dyżur, a potem na oddział pediatryczny innego szpitala.

Amputacja rąk poniżej łokci i nóg poniżej kolan. 39 milionów funtów za ogromne zaniedbania lekarskie

Tam wyszła na jaw porażająca skala zaniedbań lekarzy, którzy jako pierwsi oglądali małą pacjentkę. Sepsa związana z zapaleniem opon mózgowych rozprzestrzeniała się bardzo szybko i zagrażała życiu dziecka. Nie było innego wyjścia, niż tylko czterokończynowa amputacja - rąk poniżej łokci i nóg poniżej kolan. Rodzice dziewczynki pozwali pierwszy szpital i właśnie wywalczyli ogromne odszkodowanie. Brytyjska służba zdrowia musi zapłacić rodzinie 39 milionów funtów. Część kwoty zostanie wypłacona natychmiast, a część będzie wypłacana do końca życia poszkodowanej dziewczynki. Lekarze, którzy popełnili bład, przyznali się do winy.

Sonda
Czy kiedyś zostałaś potraktowana nieprofesjonalnie przez lekarza?

QUIZ wiedzy o zdrowiu: Czy potrafisz samodzielnie zdiagnozować chorobę?

Pytanie 1 z 8
Chronicznie bolą cię mięśnie. To oznacza, że cierpisz na:
Tomasz Lis nagrał wiadomość wprost ze szpitalnego łóżka. Ujawnił, co mu dolega
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany