Antyimigracyjna napaść w restauracji

2018-05-19 2:57

Antyimigracyjna atmosfera zaczyna się udzielać zwykłym ludziom. Niestety również w Nowym Jorku. Klient jednej z restauracji na Manhattanie zagroził, że zadzwoni do ICE. Zbulwersował się, bo pracownicy lokalu mówili po hiszpańsku.

Zajście miało miejsce kilka dni temu w restauracji Fresh Kitchen na Madison Ave. i 39 St. w Middtown na Manhattanie. Wszystko zostało zarejestrowane telefonem przez jednego ze świadków, będących w lokalu, a film wywołał gorące dyskusje na Facebooku. Klient wściekł się, że pracownicy nie mówią po angielsku.

- Wasz personel mówi po hiszpańsku do klientów! Powinni mówić po angielsku! - słychać mężczyznę na filmie umieszczonym w internecie. - Mój instynkt mi mówi, że są tutaj nielegalnie. Zaraz wykonam telefon do ICE, żeby usunęli ich z mojego kraju. Przyjeżdżają sobie tutaj, a ja z moich pieniędzy płacę na ich zasiłki - mówił dalej. Przebywające w restauracji osoby były zszokowane wybuchem złości. Niemniej niektórzy przyznali, że przy obecnej atmosferze i nastawieniu administracji można się spodziewać takich ataków. Internauci twierdzą, że zidentyfikowali nerwowego klienta - ich zdaniem to pracujący na Manhattanie. adwokat.