Asteroida gigant zderzy się z Ziemią?! NASA zaczyna przygotowania, podano DATĘ

2021-04-06 8:15 Zofia Dąbrowska
Asteroida
Autor: Pixabay

Tajemniczy projekt naukowców z NASA! Amerykańscy badacze pracują nad specjalnym systemem, który umożliwi uratowanie Ziemi przed uderzeniem asteroidy. Niczym w filmie katastroficznym NASA wystrzeli "kinetyczny impaktor" w kierunku asteroidy Didymos o średnicy 0,8 kilometra i jej satelity. Chociaż kosmiczny pocisk wystrzelony w stronę asteroidy będzie miał wielkość lodówki, ma zmienić tor lotu Didymosa. Czyżby Ziemi groziło poważne niebezpieczeństwo?

Naukowcy z NASA chcą ostrzelać groźne asteroidy! Jak pisze "Daily Star", w amerykańskiej agencji kosmicznej istnieje grupa badawcza zajmująca się opracowywaniem technik do wykorzystania na wypadek pojawienia się w pobliżu Ziemi zagrażającej nam asteroidy. Chodzi o misję DART, w skrócie Double Asteroid Redirection Test, czyli "podwójny test przekierowania asteroidy". Na czym polega ten kosmiczny projekt Stanów Zjednoczonych? Plan naukowców zakłada wystrzelenie w kierunku jednej ze znanych asteroid pewnego rodzaju pocisku. Kiedy tak zwany "kinetyczny impaktor" uderzy w asteroidę, zgodnie z planem ma minimalnie, lecz w decydujący sposób zmienić jej tor lotu.

NIE PRZEGAP: Pierwsze państwo POKONAŁO pandemię koronawirusa! Życie wróciło tam do normalności

Chodzi o konkretną asteroidę! A mianowicie o Didymosa, ciało niebieskie o średnicy 0,8 kilometra. Chociaż kosmiczny pocisk wystrzelony w stronę asteroidy i pędzący z prędkością 21 000 km/h będzie miał wielkość lodówki, ma zmienić tor lotu ciała niebieskiego. Czyżby Ziemi groziło poważne niebezpieczeństwo? Tym razem to tylko testy. Badacze chcą sprawdzić, czy opracowana przez Laboratorium Fizyki Stosowanej Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa technologia DART naprawdę działa. Najpierw NASA chce ostrzelać naturalnego satelitę asteroidy, Dimorphosa i zmienić tor jego lotu. Akcja zacznie się 21 listopada tego roku!

NIE PRZEGAP: Putin będzie rządzić do 2036 ROKU. Wszystko przez KOBIETĘ w kosmosie!

Kosmos w Sopotni Wielkiej na wyciągnie ręki
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze