Atak na biuro ONZ w Afganistanie. Zginęła co najmniej jedna osoba

2021-07-31 7:06
Siedziba ONZ
Autor: Shutterstock

W piątek w afgańskim Heracie doszło do ataku na siedzibę Organizacji Narodów Zjednoczonych. Biuro został ostrzelane ostrzelane z wyrzutni rakietowych. W przekazanym oświadczeniu podana, że "atak na wejście do budynku ONZ został przeprowadzony przez siły antyrządowe" - . W zdarzeniu zginęła co najmniej jedna osoba - afgański policjant, a kilka innych jest rannych.

Biuro Organizacji Narodów Zjednoczonych w Heracie na zachodzie Afganistanu zostało w piątek ostrzelane z wyrzutni rakietowych. W wydanym oświadczeniu poinformowano, że atak ten został przeprowadzony przez siły antyrządowe. W zdarzeniu zginęła co najmniej jedna osobo, to afgański policjant, który był jednym ze strażników pracujących przy ochronie biura. Kilka innych osób zostało rannych, jednak ja przekazało ONZ nie ma wśród nich pracowników biura. UNAMA, czyli Misja Wsparcia Narodów Zjednoczonych w Afganistanie podała, że w piątek w okolicy siedziby ONZ w Heracie toczyły się walki między siłami rządowymi, a talibami. - Ten atak jest haniebny i potępiamy go. Ci, którzy go przeprowadzili, muszą zostać odnalezieni i ponieść konsekwencje - podkreślono. Podkreślono również, że ataki na ludność cywilną i budynki ONZ są traktowane jako zbrodnie wojenne.

Źródło: PAP

Kolej Drezynowa w Małopolsce Zachodniej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE