Władimir Putin powiedział Tuckerowi Carlsonowi, czy będzie wojna z NATO! Jednoznaczne słowa

i

Autor: AP

Tajemnicze słowa z Ukrainy

Będzie zamach na Putina? Ostrzeżenie przed pobytem w pewnym miejscu

2024-02-26 8:10

Ukraina szykuje się do ataku na Rosję i jej władze? Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) generał Kyryło Budanow ogłosił, że reżimowi "trzeba pomóc" w upadku, a Rosji w przeobrażeniu. Mówił o "niespodziance" przygotowywanej dla rosyjskiego agresora i ostrzegł nawet cywilów przed jednym miejscem, którego powinni teraz unikać. Może planują zamach na Putina lub jakichś jego bliskich współpracowników?

Generał Kyryło Budanow ogłasza, ze reżimowi Putina trzeba pomóc w upadku. Zapowiada niespodziankę dla Rosji, apeluje do cywilów o unikanie pewnego miejsca

Ostatnie doniesienia z wojny na Ukrainie nie są zbyt optymistyczne, ale walka na szczęście trwa. A najnowsze słowa szefa ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) mogą dawać do myślenia. Generał Kyryło Budanow ogłosił, że reżimowi "trzeba pomóc" w upadku, a Rosji w przeobrażeniu. Czyżby planowany był zamach na Putina lub jakichś jego bliskich współpracowników? "Nie warto wierzyć, że reżim w Rosji rozpadnie się w sposób naturalny sam z siebie. To się nie wydarzy. Bez naszej pomocy jest to absolutnie nierealne" - powiedział generał Budanow podczas forum "Ukraina. 2024 rok" w Kijowie. Jak dodał, wysiłki w kierunku zmiany reżimu w Rosji już trwają, a na Telegramie dodał, że "wrogów czekają nowe niespodzianki". Ostrzegł nawet cywilów przed jednym konkretnym miejscem, którego powinni teraz unikać. "Nie radziłbym cywilnym mieszkańcom korzystać z tzw. mostu krymskiego" – powiedział gen. Kyryło Budanow.

Most Krymski nie jest bezpiecznym miejscem. Już parę razy wylatywał w powietrze

Most Krymski został otwarty w 2018 roku. Łączy okupowany od 2014 roku Półwysep Krymski z rosyjskim Krajem Krasnodarskim. Władimir Putin otwierał go osobiście. To strategiczne miejsce dla Rosji. Przeprawa już wielokrotnie była atakowana i częściowo wylatywała w powietrze w tajemniczych okolicznościach, zwłaszcza w dzień urodzin Putina, 7 października 2022 roku. "Happy birthday, Mr President" - tak Wołodymyr Zełenski skomentował na Twitterze wysadzenie mostu na Krym. Rosyjski dyktator oskarżył o atak Ukrainę, nazywając go "aktem terroryzmu", Ukraina wskazywała jednak na to, że eksplozja mogła być efektem walki o władzę w samej Rosji. Most został też uszkodzony przez wybuchy w lipcu ubiegłego roku.

Sonda
Wierzysz w to, że Putina często zastępuje sobowtór?

Tego nie uczą w szkole! Quiz z wiedzy ogólnej

Pytanie 1 z 10
Firma, która ma m.in. sklepy Biedronka pochodzi z jakiego kraju?
Gen. Mirosław Różański: Jeśli zaakceptujemy rosyjski Krym, to Rosja za dekadę będzie graniczyła z Polską [Express Biedrzyckiej]

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki