Most krymski

i

Autor: AP Most krymski

Wojna na Ukrainie

Most na Krym wysadzili Rosjanie?! "Bunt przeciw Putinowi, próba wywołania przewrotu"

2022-10-10 7:18

Co się stanie po tym, jak wysadzono słynny most prowadzący na okupowany przez Rosjan Krym? Już dziś, w poniedziałek 10 października, Władimir Putin ma zwołać Radę Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Oskarżył o wysadzenie mostu Ukrainę, tymczasem doradca Wołodymyra Zełenskiego ma inną, zaskakującą teorię! Może mieć rację?

Putin mści się za wysadzenie Mostu Krymskiego. Dziś zapadną ważne decyzje? Tymczasem doradca Zełenskiego ma pewną teorię

"Happy birthday, Mr President" - tak Wołodymyr Zełenski skomentował na Twitterze wysadzenie mostu na Krym. Przeprawa zbudowana w 2018 nad Cieśniną Kerczeńską wyleciała w powietrze zaledwie parę godzin po tym, jak skończył się 7 października, a Władimir Putin właśnie w tym dniu obchodził swoje 70-te urodziny. Czy to siły ukraińskie wysadziły most na Krym? Właśnie o to oskarżył Kijów rosyjski dyktator, nazywając atak na przeprawę przez Cieśninę Kerczeńską "aktem terroryzmu". Kijów nie potwierdza, by miał coś wspólnego z wybuchem, także przedstawiciele Białego Domu nie komentują sprawy. Już dziś, w poniedziałek 10 października, Władimir Putin ma zwołać Radę Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Podejmie istotne decyzje związane z wojną na Ukrainie? Nasiliły się też rosyjskie ataki na ukraińskie cele cywilne. W ostrzałach Zaporoża zginęło co najmniej 13 osób, pociski spadły na bloki, najprawdopodobniej w ramach zemsty Putina. Tymczasem doradca Wołodymyra Zełenskiego ma pewną zaskakującą teorię na temat wybuchu na Moście Krymskim!

"Czy to nie oczywiste, kto wywołał tę eksplozję? Ciężarówka przybyła z Federacji Rosyjskiej"

Otóż zdaniem Mychajło Podolaka, doradcy Szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, to Rosjanie mogą stać za wysadzeniem mostu na Krym! "FSB próbuje wyeliminować liderów ministerstwa obrony. Czy to nie oczywiste, kto wywołał tę eksplozję? Ciężarówka przybyła z Federacji Rosyjskiej" - napisał Podolak na Twitterze. Tymczasem o słowach Putina, który nazwał wybuch na moście "aktem terroryzmu", napisał: „Putin oskarża Ukrainę o terroryzm. To wygląda zbyt cynicznie, nawet jak na Rosję. Nie minęły nawet 24 godziny, odkąd rosyjskie samoloty wystrzeliły 12 pocisków w osiedle mieszkalne w Zaporożu, zabiły 13 osób i raniły ponad 50. Nie, jest tylko jedno państwo-terrorysta i cały świat wie, kto to jest”. Jednocześnie "źródło zachodnie" cytowane przez Daily Mail uważa, że atak na most mógł być faktycznie aktem dywersji ze strony rosyjskich przeciwników Putina wywodzących się z władz i chcących osłabić dyktatora oraz wywołać przewrót oraz zmiany na szczytach władzy w Rosji. Most Krymski został otwarty w 2018 roku. Łączy okupowany od 2014 roku Półwysep Krymski z rosyjskim Krajem Krasnodarskim. Władimir Putin otwierał go osobiście.

Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Tylko 1% szansy na komplet

Pytanie 1 z 10
Uzupełnij tytuł słynnej powieści Johna Steinbecka. Na ... od Edenu
Rosja traci Lugańsk i Krym. Żołnierz: dziękuje Polakom za wsparcie

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki