Benedykt XVI podarował parze prezydenckiej różańce. Pierwsza dama prosiła o błogosławiństwo dla rodziny - ZDJĘCIA

2010-10-16 17:49

To był kulimnacyjny moment podróży prezydenckiej pary do Włoch. W sobotę prezydent RP Bronisław Komorowski z żoną Anną spotkali się na prywatnej audiencji w Watykanie z papieżem Benedyktem XVI. W trakcie spotkanie Ojciem Święty podarował pierwszej parze i całej delegacji różańce. Prezydentowa poprosiła papieża o błogosławieństwo dla rodziny i mającej się wkrótce urodzić wnuczki.

Pierwsza para z wizytą w Italii przebywa od piątku. Wczoraj prezydent spotkał się z prezydentem Włoch Giorgio Napolitano, a w sobotę rano już razem z małżonką wziął udział we mszy świętej w intencji Jana Pawła II. Dzisiaj bowiem przypada 32 rocznica wyboru papieża Polaka. Z tej okazji przy grobie Ojca Świętego jego najbliższy współpracownik, kardynał Stanisław Dziwisz odprawił uroczystą mszę świętą.

Przeczytaj koniecznie:
Bronisław Komorowski we Włoszech będzie rozmawiał o beatyfikacji Jana Pawła II

Bronisław i Anna Komorowscy złożyli biało-czerwone róże na grobie zmarłego przed pięcioma laty papieża. Potem w apartamentach Benedykta XVI zostali przyjęci na prywatnej audiencji. Spotkanie zostało podzielone na dwie części.

Najpierw Polski rozmawiał z Ojcem Świętym w cztery oczy przez pół godziny, a potem dołączyła pierwsza dama i członkowie polskiej delegacji.

Podczas audiencji papież podarował wszystkim różańce. Polityk także nie przyjechał z gołą ręką. Prezydent wręczył Benedyktowi XVI dwa upominki - faksymile z Biblioteki Narodowej pierwszej strony koncertu Fryderyka Chopina f-moll, oprawione w białą skórę, z komentarzem w języku włoskim, oraz podobnie oprawiony album rękopisów Chopina ze zbiorów Biblioteki Narodowej.

Na koniec spotkania pierwsza dama poprosiła Ojca Świętego o błogosławieństwo dla całej rodziny, a także mającej wkrótce przyjść na świat wnuczki. Para prezydencka jak do tej pory ma tylko jednego wnuka - Stasia, syna ich córki Marii. Niedługo rodzicami zostaną najstarszy syn prezydenta Tadeusz i jego żona Sylwia.

Patrz też: Bronisław Komorowski: Będę miał wnuczkę!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki