Benedykt XVI pozwany przez ofiarę pedofilii w Kościele! Benedykt XVI tuszował pedofilię?

2022-06-23 14:48
 Benedykt XVI pozwany za tuszowanie pedofilii! Miałem 12 lat, on wiedział
Autor: Shutterstock Benedykt XVI pozwany za tuszowanie pedofilii! "Miałem 12 lat, on wiedział"

Benedykt XVI (95 l.) pozwany przez ofiarę pedofilii w Kościele! 38-letni dziś mężczyzna z Niemiec twierdzi, że jako 12-latek, był molestowany przez seryjnego pedofila w sutannie. Według pozywającego, kardynał Joseph Ratzinger był wówczas przełożonym księdza pedofila i dopuścił go do pracy z dziećmi wiedząc o jego skłonnościach. Ofiara nie żąda pieniędzy, chce tylko uznania winy byłego papieża.

Papież Benedykt XVI pozwany. "Molestował mnie ksiądz, biskup nic nie zrobił"

Molestował mnie ksiądz pedofil, kiedy miałem 12 lat, moje życie zostało przez to zniszczone, a Joseph Ratzinger o wszystkim wiedział i nic nie robił. Takie zarzuty wobec Benedykta XVI wysuwa 38-letni dziś Niemiec - i pozywa byłego papieża do sądu. Mężczyzna występujący pod zmienionym nazwiskiem jako Julian Schwarz opowiada, że do molestowania dochodziło w małej miejscowości Engelsberg. Pracujący tam wówczas ksiądz Peter Hullerman zaprosił go wraz z kolega na plebanię i tam pokazywał im filmy pornograficzne. Kiedy 12-latek poskarżył się matce, ta oburzyła się i nie uwierzyła synowi. Odrzucony przez rodzinę i środowisko nastolatek skończył na ulicy jako narkoman.

Kardynał Ratzinger wiedział o wyroku na księdza pedofila?

Tymczasem Peter Hullerman nie powinien być w ogóle dopuszczony do pracy z dziećmi. Już wcześniej jego przełożeni, w tym będący wówczas biskupem Joseph Ratzinger wiedzieli o skłonnościach księdza i przenosili go tylko z parafii do parafii, zamiatając problem pod dywan i narażając kolejne dzieci na wykorzystywanie seksualne. 38-latek nie walczy w sądzie o odszkodowanie, a tylko o uznanie winy Benedykta XVI - w ten sposób sprawa nie zostanie uznana za przedawnioną. Poza Ratzingerem w pozwie wymienieni są sprawca, archidiecezja Monachium-Fryzynga i kardynał Friedrich Wetter.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Papież Franciszek niedługo abdykuje?! Plotki narastają. Zjeżdżają się kardynałowie!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pedofil zatrudniał się jako niania i gwałcił niemowlęta! 141 zarzutów

Sonda
Czy skandale seksualne sprawiły, że w jakiś sposób oddaliłeś się od Kościoła?

Raport o pedofilii w Kościele. 497 ofiar, Joseph Ratzinger też tuszował

Sprawa księdza Petera Hullermana wyszła na jaw w styczniu, kiedy opublikowano raport dotyczący pedofilii w Kościele zlecony przez archidiecezję w Monachium. Autorzy doliczyli się 497 ofiar księży i innych pracowników kościoła na jej terenie. 60 proc. ofiar było dziećmi do 14. roku życia. Raport dotyczy lat 1945-2019, w tym lat 1977-1982, kiedy na czele tej archidiecezji stał kardynał Joseph Ratzinger, późniejszy papież Benedykt XVI. Autorzy raportu przekonują, że Ratzinger dopuścił się tuszowania czterech pedofilskich spraw. Jedna z nich dotyczy właśnie księdza Petera Hullermana z diecezji Essen, który w 1979 roku został oskarżony o zmuszenie 11-letniego chłopca do seksu oralnego podczas wakacyjnego wyjazdu organizowanego przez Kościół. Księdza najpierw skierowano na terapię do psychologa, potem przeniesiono go do Monachium. Wówczas Benedykt XVI zaprzeczał, by był obecny na spotkaniu, podczas którego zdecydowano o przeniesieniu pedofila do innej parafii, choć został nawet skazany za molestowanie dzieci w 1986 roku na karę więzienia w zawieszeniu. Jednak protokoły z tego zebrania udowodniły, że były papież minął się z prawdą.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Papież Franciszek o SEKSIE przed ślubem! Zapowiada zmiany

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin grozi Szatanem! "Skuteczna obrona nie będzie możliwa"

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Już połowa punktów powinna Cię uszczęśliwić

Pytanie 1 z 10
Co jest większe: Biały Dom czy Pałac Buckingham?
Skruszony ksiądz przyznał się do MOLESTOWANIA dziecka! Wstrząsające wyznania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE