BESTIA zaatakowała Hiszpanię! ZIMA STULECIA. Ludziom grozi głód

2021-01-11 8:27 zw

To prawdziwa śnieżna apokalipsa! Hiszpanie już drugi tydzień zmagają się z największymi opadami śniegu od 80 lat. Jest coraz gorzej! Całe regiony są odcięte od świata, zaczyna brakować żywności. Tymczasem prognozy ostrzegają przed wielkimi mrozami. Trwa walka z czasem, służby usuwają śnieg dniami i nocami.

Cztery ofiary śmiertelne, całe regiony odcięte od świata, brak chleba w sklepach i władze rozdające żywność. Najstarsi Hiszpanie nie pamiętają takiej zimy, która zaatakowała ten znany przecież z gorących temperatur kraj. A hiszpańscy drogowcy zostali zaskoczeni jak mało którzy. Mieli prawo, bo takich opadów śniegu nie było w Hiszpanii od 50, a nawet od 80 lat. W dodatku opady trwają, a prognozy wskazują na nadejście mrozów, co uczyni odśnieżanie o wiele trudniejszym. Wszystko to efekt śnieżycy Filomena i frontu zwanego Bestią ze Wschodu.

NIE PRZEGAP: Buntownicy podpalą Amerykę 17 STYCZNIA? Chcą nowych zamieszek i MORDU

W Madrycie rozgrywają się dantejskie sceny. Sto osób koczuje w centrum handlowym, z którego nie sposób wydostać się teraz ani pieszo, ani samochodem. Dramatyczna sytuacja panuje też w Walencji, Aragonii czy Katalonii. Wiele miejscowości jest odciętych od świata. Pojawiają się awarie sieci telefonii komórkowej, w sklepach zaczyna brakować żywności, bo dostawcy nie mają możliwości dojechania do wielu miejsc. Rząd wysłał w najbardziej dotknięte kataklizmem rejony konwoje z dostawami jedzenia i szczepionek na koronawirusa.

NIE PRZEGAP: Brytyjski książę i Meghan UPOKORZENI! Ich wartość spadła 20 RAZY?

Chorzowianka chce zdobyć K2 zimą
Najnowsze