Bill Gates o pandemii: do połowy 2022 liczba zgonów na Covid-19 spadnie do poziomu grypy

i

Autor: AP Miliarder wierzy, że pandemia wyhamuje

Bill Gates o pandemii: w 2022 liczba zgonów na Covid-19 zmniejszy się do poziomu grypy

2021-11-18 14:09

Amerykański miliarder to optymistyczne założenie motywuje skutecznością i dostępnością szczepionek przeciwko koronawirusowi oraz leków łagodzących objawy infekcji. Jednocześnie przyznaje, że jego zdaniem należy niezwłocznie zacząć szukać sposobów na to, by wyeliminować również grypę, która każdego roku zbiera znaczące, śmiertelne żniwo.

Bill Gates, przedsiębiorca, miliarder i filantrop był gościem Bloomberg New Economy Forum w Singapurze. W czasie spotkania stwierdził, że jeśli nie trzeba się będzie mierzyć z kolejnymi, groźnymi wariantami koronawirusa, to do połowy 2022 roku powinno się udać ograniczyć liczbę zgonów na Covid-19 do poziomu śmiertelnych przypadków grypy. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, nadzieję na taki obrót spraw daje założycielowi Microsoftu dostępność i skuteczność szczepionek oraz leków, które mają łagodzić objawy infekcji. Gates uważa także, że ograniczenia podaży szczepionek zostaną w dużej mierze wyeliminowane właśnie w połowie przyszłego roku. Dodaje też, że jego zdaniem jak najszybciej należałoby się zająć także szukaniem sposobu na pozbycie się grypy, która wciąż zabija. 

Czytaj koniecznie! Ostatnie słowa na łożu śmierci. Pielęgniarka zdradza, co najczęściej mówią umierający!

Nowy spot zachęcający do szczepienia na koronawirusa

Tymczasem kolejna fala pandemii się rozkręca. W środę, 18 listopada, na całym świecie przybyło ponad 600 tys. nowych przypadków zachorowań, zanotowano także prawie 10 tys. zgonów. Od początku pandemii natomiast na świecie zachorowało już 255 mln ludzi, 5 mln zmarło. 

Czytaj także: Alec Baldwin z kolejnym pozwem po tragedii na planie. "Grał w rosyjską ruletkę!"

Sonda
Czy zaszczepisz się 3. dawką preparatu przeciw COVID-19?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają