Chiny już prowadzą wojnę z USA

i

Autor: Peter Schweizer/TWITTER (2) Chiny już prowadzą wojnę z USA

Nowa sensacyjna książka

"Chiny w stanie wojny z USA, bronią narkotyk". Dziennikarz oskarża o atak środkiem chemicznym

2024-02-27 11:00

Chiny specjalnie zarzucają Stany Zjednoczone jednym z najgroźniejszych narkotyków świata, by uzależniać ludzi i destabilizować społeczeństwo. Tak naprawdę są w stanie wojny z USA, tylko nie wojskowej, bo bronią są narkotyki. Takie szokujące stwierdzenia zamieścił w swojej nowej książce "Blood Money" ("Krwawe pieniądze") Peter Schweizer, amerykański historyk i wykładowca akademicki. Pekin wszystkiemu zaprzecza.

Peter Schweizer w swojej nowej książce "Blood Money": Chiny specjalnie zarzucają Stany Zjednoczone jednym z najgroźniejszych narkotyków świata

Chiny są już światowym mocarstwem, ale niektórzy sądzą, że chcą one dużo więcej - zajęcia miejsca, jakie od lat zajmowały Stany Zjednoczone. Niepokój budziło już niejednoznaczne stanowisko Pekinu wobec wojny na Ukrainie i liczne zapewnienia o "przyjaźni i współpracy" z Rosją. Teraz sławny amerykański dziennikarz, historyk i wykładowca uniwersytecki oskarża Pekin o prowadzenie wojny ze Stanami Zjednoczonymi przy pomocy... narkotyków. Peter Schweizer w swojej nowej książce "Blood Money" ("Krwawe pieniądze") pisze, że Chiny specjalnie zarzucają Stany Zjednoczone jednym z najgroźniejszych narkotyków świata, by uzależniać ludzi i destabilizować społeczeństwo. Chodzi o fentanyl, uznany w USA za broń masowego rażenia, silnie uzależniający środek odurzający powodujący m.in. zanik lęku i bólu, halucynacje. Używany jest w medycynie, ale również jako środek narkotyczny w postaci nielegalnie produkowanych substancji, przemycanych do USA przez Meksyk. Według Schweizera komponenty pochodzą z Chin i są wytwarzane m.in. w Wuhan, w którym wybuchła pandemia koronawirusa.

Thomas Cindric, emerytowany agent: „Chiński rząd jest tego świadomy”

Ale czy właśnie meksykańscy bossowie stoją za całym procederem? Zdaniem Petera Scheizera, oni również, ale w porozumieniu z Chinami - co więcej, jego zdaniem z chińskimi władzami, choć oczywiście one wszystkiemu zaprzeczają. Oto fragment książki, opublikowany przez New York Post: ""Wszystko dzieje się na WeChat" – powiedział Thomas Cindric, emerytowany agent DEA z elitarnego oddziału operacji specjalnych. „Chiński rząd jest tego świadomy". (...) W połowie XIX wieku Imperium Brytyjskie użyło opium, aby zdestabilizować Chiny i wygrać wojnę handlową. Chińczycy znają swoją historię i odwrócili sytuację. Używają fentanylu, aby osłabić Amerykę i wygrać kolejny globalny konflikt" - pisze amerykański autor.

Sonda
Czy Chiny zagrożą dominacji USA?

QUIZ. Kto to powiedział? Sławne cytaty i znani ludzie! 10/10 tylko dla bystrzaka

Pytanie 1 z 10
Kto powiedział: "Więcej światła!"?
Chiny zaczynają być mocarstwem europejskim?! Jacek Bartosiak o geopolityce [RAPORT ZŁOTOROWICZA]

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany