Chorwacja/ Chirurg szpitala w Zagrzebiu: wszystkich ośmiu pacjentów przyjętych w sobotę jest w stanie dobrym

i

Autor: PAP/EPA Najnowsze informacje o naszych rodakach poszkodowanych w Chorwacji

Po wypadku pielgrzymki

Chirurg ze szpitala w Chorwacji ujawnia stan Polaków po wypadku. Trzy osoby na OIOM-ie

2022-08-08 14:13

Mario Malović, chirurg ze szpitala w stolicy Chorwacji, Zagrzebiu, do którego między innymi trafili poszkodowani w wypadku polskiego autokaru jadącego do Medjugorje, przekazał najnowsze informacje na temat stanu zdrowia rannych Polaków. "Trzech pacjentów znajduje się na oddziale intensywnej opieki medycznej, gdzie dochodzi do siebie po operacjach" - powiedział. Co z resztą poszkodowanych?

Wypadek polskiego autokaru jadącego do Medjugorje. Stan rannych lepszy

"Wszystkich ośmiu pacjentów przyjętych w sobotę do kliniki traumatologii w Zagrzebiu jest w stanie dobrym" - przekazał w poniedziałek (8 sierpnia) Mario Malović, chirurg ze szpitala w chorwackim Zagrzebiu. Poinformował również, że troje pacjentów znajduje się na oddziale intensywnej opieki medycznej, gdzie dochodzi do siebie po operacjach. Z kolei pięć osób umieszczonych w Szpitalu Uniwersyteckim w Zagrzebiu oraz sześć ze Szpitala Klinicznego czuje się dobrze, a ich stan się poprawia. "Pacjenci rozmawiali z rodzinami, jedną z kobiet w niedzielę odwiedziła wnuczka. Rannych przebywających w Szpitalu Uniwersyteckim nawiedzili też polscy księża" - mówiła na antenie telewizji HRT dziennikarka, Iva Vukadin. 

Poszkodowani pielgrzymi z Polski. Dochodzą do siebie w chorwackich szpitalach

W szpitalu w Varażdinie nadal przebywa siedmiu pacjentów, z których dwoje znajduje się w stanie krytycznym. W szpitalu w Czakovcu z ciężkimi obrażeniami przebywają dwie kobiety - ich stan jest stabilny - podaje PAP. Pierwsi ranni, którzy są hospitalizowani w Chorwacji, zaczną prawdopodobnie wracać do Polski już od wtorku (9 sierpnia). 

CZYTAJ TAKŻE: Tragedia w aquaparku. 11-latka zginęła na dmuchanym torze przeszkód. Świętowała urodziny!

Na ziemi leży różaniec i pudełko z Matką Boską. Wstrząsający obraz po katastrofie autokaru na Chorwacji

Polacy w Chorwacji - część wróci na pokładzie LPR

"W najbliższych dniach planujemy transport do Polski przynajmniej 13 pacjentów. Pierwsi powrócą być może jutro, najdalej pojutrze" - poinformował w poniedziałek (8 sierpnia) rzecznik ministerstwa zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Jak powiedział na antenie TVP, zostaną przewiezieni samolotem Lotniczego Pogotowia Ratowniczego. "Będzie to dwójka pacjentów w stanie lżejszym i jedna pacjentka w stanie ciężkim, która musi przejść jeszcze w Polsce operację".

CZYTAJ TAKŻE: Roger Waters odleciał. Mówi, że wojna to wina NATO, a "Rosjanie ochronili świat przed nazistami"

Wypadek w Chorwacji. 12 osób nie żyje

Do tragicznego wypadku z udziałem pielgrzymów podróżujących z Polski do Medjugorje doszło w sobotę, 6 sierpnia, ok. godz. 5.40 na autostradzie A4, w położonym na północ od Zagrzebia regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie. 12 osób zginęło, 32 zostały ranne. 

Sonda
Braliście kiedyś udział w wypadku samochodowym?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE