Papież Franciszek

i

Autor: AP Papież Franciszek

Papież jest chory

Choroba papieża Franciszka. Watykan odwołał wszystkie spotkania

2023-05-26 17:19

Biuro prasowe Watykanu poinformowało, że papież Franciszek ma "stan gorączkowy". Choroba papieża Franciszka sprawiła, że wszystkie audiencje zaplanowane na piątek (26 maja) zostały odwołane. Biskup Rzymu nie przyjął też pojedynczych osób.

Papież Franciszek jest chory. Planowane spotkania odwołane

- Papież był zmęczony, wczoraj miał bardzo intensywny dzień, spotkał się z wieloma osobami - tak sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Pietro Parolin odpowiedział dziennikarzom na pytanie o zdrowie papieża Franciszka. Kardynał Parolin przypomniał, że czwartek (25 maja) był dniem licznych audiencji, po których Franciszek uczestniczył po południu w spotkaniu zorganizowanym w Rzymie przez ruch edukacyjny Scholas Occurrentes.  Papież Franciszek ma jednak w niedzielę (28 maja) odprawić mszę w związku z uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Z kolei dzień później z Franciszkiem ma się spotkać prezydent Włoch Sergio Mattarella. Istnieje jednak ryzyko, że plany papieża ulegną zmianie.

Papież Franciszek - stan zdrowia

Przypomnijmy, że kilkanaście tygodni temu papież Franciszek miał zapalenie płuc i z tego powodu trafił na kilka dni do szpitala. Z kolei w lipcu 2021 r. miał usuniętą część jelita grubego. Zabieg był efektem objawowego zwężenia uchyłkowego jelita grubego.

Papież Franciszek chce odwiedzić Argentynę

Papież Franciszek w rozmowie opublikowanej przez hiszpański dziennik "ABC" zdradził, że podpisał list z rezygnacją w wypadku "ciężkiego i trwałego problemu zdrowotnego". Mimo to papież planuje kolejne pielgrzymki. Biskup Rzymu chce m.in. w 2024 roku odwiedzić rodzimą Argentynę. Papież opuścił ten ojczyznę w marcu 2013 roku i przybył do Watykanu na konklawę, po tym jak rezygnację złożył ówczesny papież Benedykt XVI.

ZOBACZ TEŻ: Tak wyglądała wizyta Zełenskiego u papieża Franciszka! Prezenty mówią wiele

Sonda
Czy Franciszek jest dobrym papieżem?
Politycy od kuchni - Adam Bielan

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki