Papież Franciszek, Niedziela Palmowa

i

Autor: Michał Henkel Papież Franciszek, Niedziela Palmowa

Co zrobi papież?

Niezwykłe wieści o papieżu Franciszku! Chodzi o wojnę na Ukrainie

2023-05-12 20:40

Będzie ważne spotkanie w Watykanie i rozmowa na temat wojny na Ukrainie? Ze Stolicy Apostolskiej docierają niezwykłe informacje na temat papieża Franciszka. podobno już niebawem głowa Kościoła ma spotkać się z ukraińskim przywódcą. Co zamierza powiedzieć prezydentowi papież Franciszek?

Papież Franciszek spotka się z Wołodymyrem Zełenskim, a potem z włoską premier Giorgią Meloni? Nieoficjalne doniesienia z Watykanu

Postawa papieża Franciszka wobec wojny na Ukrainie budziła bardzo wiele zastrzeżeń. Chociaż od pewnego czasu głowa kościoła katolickiego dość często wzywa do modlitw o Ukrainę i do pokoju, to początkowo Franciszek zadziwiał wyraźnie prorosyjskimi w tonie wypowiedziami. Ma na koncie między innymi niesławną wypowiedź o tym, że "NATO szczekało pod drzwiami Rosji", w której w putinowskim stylu obarczał Zachód winą za wybuch wojny. Teraz z Watykanu docierają nowe informacje związane właśnie z Ukrainą. Jak podała w czwartek, 11 maja agencja Ansa, powołując się na źródła watykańskie, niebawem odbędzie się najprawdopodobniej ważne spotkanie w Watykanie i rozmowa na temat wojny na Ukrainie.

"Możliwe jest, że papież spotka się z ukraińskim prezydentem w sobotę"

"Możliwe jest, że papież spotka się z ukraińskim prezydentem w sobotę" - przekazało źródło agencji Ansa. Wołodymyr Zełenski miałby udać się do Watykanu właśnie jutro, 13 maja, zaś w niedzielę 14 maja papieża Franciszka odwiedziłaby włoska premier Giorgia Meloni. Na razie jednak brak jakichkolwiek oficjalnych potwierdzeń dotyczących tych wizyt. Wołodymyr Zełenski z oczywistych względów często nie pojawia się na spotkaniach osobiście, a jedynie przy pomocy rozmowy wideo, jednak niekiedy robi wyjątek. Miesiąc temu pojawił się m.in. w Polsce.

Sonda
Czy papież Franciszek powinien ustąpić ze stanowiska?

Quiz Jan Paweł II. Co wiesz o polskim papieżu? 10/15 to minimum

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Jan Paweł II?
Nerwowo na Kremlu! Zełenski rozmawiał z Xi. Co zrobi Putin? [RAPORT WALCZAKA]