Dalajlama kazał to zrobić małemu chłopcu! Teraz przeprasza [WIDEO].

i

Autor: Shutterstock; Andrzej Lange/Super Express Dalajlama przeprasza za swoje zachowanie wobec małego chłopca, któremu kazał "ssać swój język"

Szokujące zdarzenie

Dalajlama kazał to zrobić małemu chłopcu! Teraz przeprasza za wielki skandal [WIDEO]

2023-04-11 10:34

Dalajlama przeprasza za swoje zachowanie wobec małego chłopca w czasie spotkania ze studentami Fundacji M3M w Dharamsali w Indiach. Malec podszedł do duchowego przywódcy, by się do niego przytulić, ale usłyszał w rewanżu, że ma... "ssać jego język". Nagranie całej sytuacji z prośbą Dalajlamy zbulwersowało wiele osób, co skłoniło 87-latka do przeprosin.

Dalajlama do małego chłopca: "Ssij mój język"

"Ssij mój język" - takie słowa usłyszał od Dalajlamy mały chłopiec, który podszedł do duchowego przywódcy Tybetańczyków, by się przytulić, informuje RMF24. Do zdarzenia doszło w czasie spotkania 87-latka ze studentami Fundacji M3M w Dharamsali na północy Indii. Po tym jak dziecko na zaproszenie Dalajlamy wchodzi na scenę, ten wskazuje mu najpierw, by go pocałował, po czym sam zbliża swoje usta do dziecka. Gdy głowy laureata Pokojowej Nagrody i chłopca stykają się, z ust mężczyzny padają słowa o "ssaniu języka". Zachowanie duchowego przywódcy Tybetańczyków zostało powszechnie skrytykowane na całym świecie, a hinduska organizacja Haq Centrum Praw Dziecka skomentowała je w rozmowie z CNN, informując, że "potępia wszystkie formy wykorzystywania dzieci".

Duchowy przywódca Tybetańczyków przeprasza

Na oficjalnym profilu Dalajlamy na Twitterze ukazały się przeprosiny za zaistniałą sytuację skierowane do chłopca, jego rodziny i przyjaciół duchowego przywódcy Tybetańczyków - za ból, jaki mogły sprawić jego słowa. W specjalnym komunikacie czytamy m.in., że laureat Pokojowej Nagrody Nobla "często drażni się w niewinny i figlarny sposób z ludźmi, których spotyka, nawet jeśli ma to miejsce publicznie i przed kamerami", ale w ostatnim zdaniu jest ponadto informacja, że Dalajlama żałuje, że doszło do zdarzenia.

Sonda
Czy oburzenie zachowaniem Dalajlamy jest słuszne?
Takiego występu w The Voice Kids jeszcze nie było! "To było absolutnie magiczne"
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają