Koronawirus Delta PLUS już w Europie! Znany i ceniony lekarz ostrzega Polaków

2021-06-23 15:35
Epidemiolog: czwarta, piąta, a nawet szósta fala epidemii w najbliższych miesiącach
Autor: Pixabay.com Epidemiolog: czwarta, piąta, a nawet szósta fala epidemii w najbliższych miesiącach

Koronawirus odmiany Delta mutuje! Wytworzył wariant Delta Plus. Niestety, został już przeniesiony z Indii, gdzie powstał po wariancie Delta, do innych krajów. Wykryto go już między innymi w Polsce i w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych. Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej dr Paweł Grzesiowski ostrzega Polaków w specjalnym wpisie w mediach społecznościowych. "Kierunek zmian to dalsze zwiększenie zakaźnosci i szybszy rozwój choroby, z uszkodzeniem płuc" - pisze lekarz.

Lekarze ostrzegają przed nową mutacją koronawirusa! Zmutował wariant indyjski zwany też wariantem Delta. Teraz powstała także odmiana Delta Plus. Początkowo wykrywano ją w kilku stanach Indii, takich jak Maharasztra, Kerala i Madhya Pradesh. Niestety, przedostała się już z Indii do wielu innych krajów świata, w tym do Polski. Pierwsze przypadki wykryto także w Wielkiej Brytanii czy Portugalii, a także w Stanach Zjednoczonych. Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej dr Paweł Grzesiowski ostrzega Polaków w specjalnym wpisie w mediach społecznościowych. Słowa eksperta zdają się wskazywać na to, że ta mutacja zaniepokoiła go w szczególny sposób. Co napisał dr Paweł Grzesiowski?

NIE PRZEGAP: PILNE. Rosja OSTRZELAŁA brytyjski okręt! Granica została przekroczona?

"Wirus DELTA dalej mutuje, w Indiach wykryto kolejny wariant DELTA PLUS - kierunek zmian to dalsze zwiększenie zakaźnosci i szybszy rozwój choroby, z uszkodzeniem płuc. Konieczna szczelna ochrona granic, testowanie chorych i przyspieszenie szczepień, przygotowanie do kolejnej fali" - napisał na Twitterze znany epidemiolog.

NIE PRZEGAP: Będzie rozwód w pałacu? Tajemnicze zniknięcie księżniczki Monako!

Kiedy skończy się pandemia? Doktor Grzesiowski odpowiada
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze